Leśna Podlaska: Konferencja “Hodowla bydła – wyzwania i perspektywy” (film) (galeria)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej zorganizował konferencję naukową pt. „Hodowla bydła – wyzwania i perspektywy”, która odbyła się 12 kwietnia 2018r.

W konferencji uczestniczyli współpracujący ze szkołą właściciele specjalistycznych gospodarstw rolnych, zainteresowani rolnicy, rodzice uczniów, uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.03. W programie konferencji znalazły się wystąpienia pracowników naukowych z uczelni wyższych oraz instytutów badawczych współpracujących ze szkołą: dr inż. Joanna Romaniuk omówiła stan i perspektywy rozwoju hodowli bydła mięsnego w Polsce. Pan dr hab. profesor nadzwyczajny Bogusław Olkowski przedstawił najważniejsze aspekty żywienia bydła. Dr inż. Grażyna Różycka podzieliła się z uczestnikami wiedzą na temat ekonomicznych aspektów hodowli bydła mięsnego i mlecznego. Dr inż. Dariusz Krzywiec zaprezentował wykład na temat znaczenia kondycji użytków zielonych dla opłacalności chowu bydła. Dr hab. profesor nadzwyczajna Grażyna Niedziałek omówiła innowacyjne rozwiązania techniczno – budowlane w produkcji zwierzęcej na przykładzie chowu bydła. Pan Paweł Stefaniuk przedstawił wykład dotyczący wniosków o dopłaty składanych przez Internet. Pan Kszysztof Laszuk zaprezentował trendy w rozwoju maszyn do produkcji bydła.

– Jest to bardzo dobra inicjatywa dyrekcji szkoły, bardzo wysoki poziom merytoryczny konferencji. Prelegenci przekazują wiedzę istotną dla rolników z punktu widzenia oczywiście wystąpienia problemu ASF. Sama idea konferencji w szkole rolniczej, intelektualnie związanej z rolnictwem, podnoszenie kwalifikacji i wiedzy rolniczej jest czymś, co wydaje się dla nas naturalnym, tak powinno być  – mówi Paweł Kazimierski, wójt gminy Leśna Podlaska.

Na konferencji obecni byli wystawcy:
P.U.H. Agrotechnika Maszyny Rolnicze Krzysztof Laszuk,
Przedsiębiorstwo Techniczno – Handlowe „ROLTEX” Sp. z o.o.,
P.P.H.U. „BOFERM” Marcin Bojdo,
Firma Master – Płodowscy i wspólnicy sp.j.,
Wydawnictwo „APRA” Sp. z o.o. Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu,
Firma De Heus Sp. z o.o. – Producent pasz.


materiał: Gmina Leśna Podlaska
tekst / zdjęcia: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej
film: Małgorzato Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *