Kryminałki: Sporo kradzieży. Łączne straty prawie 90 tysięcy złotych

Grabanów Kolonia: 66 letni kierowca Rometa i dwa promile alkoholu. // Biała Podlaska: Obywatel Białorusi poturbowany przez ochroniaży jednego z bialskich lokali. // Międzyrzec Podlaski: Ktoś skrad pieniędze pacjenta międzyrzeckiego szpitala. // Horbów Kolonia: Złodzieje z naczepy TIRa skradli 14. pudełek z częściami rowerowymi i osprzętem komputerowym o wartości prawie 48 tys. zł. // Gmina Biała Podlaska: Kradzież saszetki z niezamkniętego Mercedesa. W saszetce 42 tys. zł. // Biała Podlaska: Mieszkaniec miasta zgłosił oszustwo internetowe na portalu olx.pl . Zapłacił za wystawione tam rzeczy prawie 200 zł. Nic do kupującego nie dotarło. // Małaszewicze: Zatrzymanie 46 latka który kopiąc w drzwi uszkodził Audi.

 

13 kwietnia 2018 r., GRABANÓW KOLONIA
Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Romet 66-latka z gminy Biała Podlaska, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

12 kwietnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA
W czwartek bialska komenda została powiadomiona przez obywatela Republiki Białorusi, że trzej pracownicy ochrony jednego z bialskich lokali rozrywkowych bez bliższych powodów wyprosili pokrzywdzonego z lokalu używając przy tym siły fizycznej. W trakcie zajścia doszło do uszkodzenia należącego do zgłaszającego telefonu komórkowego marki BlacBerry Priv. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na kwotę 1.000 złotych.

14 kwietnia 2018 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. Warszawska
Nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność na sali szpitalnej mieszkańca gminy Międzyrzec Podlaski, z kieszeni bluzy znajdującej się pod poduszką ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi w różnych walutach. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na kwotę 300 złotych.

15 kwietnia 2018 r., HORBÓW-KOLONIA,
Nieustaleni do chwili obecnej sprawcy wykorzystując nieuwagę kierowców dokonujących odprawy towaru w firmie spedycyjnej, przecięli plandekę oraz linkę zabezpieczającą i dostali się do wnętrza naczepy. Ukradli z niej czternaście pudełek z częściami rowerowymi i osprzętem komputerowym o łącznej wartości 47.989 złotych.

15 kwietnia 2018 r., GMINA BIAŁA PODLASKA
Mieszkaniec gminy Biała Podlaska powiadomił tutejszą komendę, że nieznany sprawca wykorzystując nieobecność osób oraz fakt pozostawienia przez pokrzywdzonego niezamkniętego samochodu marki Mercedes, ukradł z niego saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 42.000 złotych.

15 kwietnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. Jana Glogera
W niedzielę bialska komenda przyjęła zawiadomienie o oszustwie internetowym. Osoba podająca się za Klaudię D. wystawiła na sprzedaż na portalu internetowym OLX.pl dostawkę do łóżka, zestaw zabawek i zestaw klocków. Zgłaszający z Białej Podlaskiej kupił te przedmioty za 185 złotych. Pokrzywdzony wpłacił połowę tej kwoty na rachunek bankowy sprzedającej, a pozostałą część miał zapłacić przy odbiorze towaru. Pomimo to zgłaszający nie otrzymał zakupionych przedmiotów.

15 kwietnia 2018 r., MAŁASZEWICZE, ul. Kolejarzy
Policjanci terespolskiej patrolówki zatrzymali w bezpośrednim pościgu 46-latka z gminy Terespol, który kopiąc w drzwi samochodu osobowego marki Audi spowodował ich uszkodzenie. Pokrzywdzona z Białej Podlaskiej oszacowała poniesione straty na kwotę 600 złotych.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: kom. Wojciech Lesiuk w.z.rzecznika KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *