Kryminałki: Nietrzeźwy ojciec opiekował się dzieckiem

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Białej Podlaskiej, który zasnął „opiekując się” swoją 3-letnią córeczką. W tym czasie dziecko ubrane tylko w piżamę i bez butów wyszło z domu. Idącą środkiem ulicy dziewczynkę zauważyła młoda kobieta, która zaopiekowała się nią i zaprowadziła do pobliskiej przychodni zdrowia. Całą i zdrową 3-latkę policjanci przekazali matce. Śledczy z Białej Podlaskiej wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Sprawą zajmie się także miejscowy sąd rodzinny.

Wczoraj tuż po 09.00 do dyżurnego bialskiej komendy zadzwoniła mieszkanka Białej Podlaskiej informując, że na jednej z bialskich ulic natknęła się na kilkuletnią dziewczynkę ubraną tylko w piżamkę i skarpetki. Ponieważ dziewczynka była sama, kobieta zaopiekowała się nią i zaprowadziła do znajdującej się nieopodal przychodni zdrowia.
Wysłani na miejsce policjanci przez dłuższy czas nie mogli ustalić, gdzie mieszka dziewczynka i kto się nią opiekuje.

Dopiero po 10.00 do przychodni przyszedł mężczyzna szukający dziecka. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jest ojcem dziewczynki. Ponieważ policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że ma on ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 23-latek tłumaczył się policjantom, że opiekując się córeczką, zmęczony pracą na nocną zmianę, zasnął. W tym czasie dziewczynka wyszła z domu.

Mundurowi przekazali całą i zdrową dziewczynkę pod opiekę wezwanej na miejsce matki. Śledczy ustalają, czy dziecko nie zostało narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli to potwierdzą, 23-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa nietrzeźwego ojca trafi także do sądu rodzinnego.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst : kom. Wojciech Lesiuk w.z.rzecznika KMP w Białej Podlaskiej
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *