Zalesie: Program Edukacyjny ,,Trzymaj Formę” w Wólce Dobryńskiej

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj Formę” w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej został opracowany Projekt Edukacyjny pod hasłem ,,Tydzień Zdrowia w Naszej Szkole”. Jego celem było: propagowanie zdrowego stylu życia w zakresie: form aktywnego wypoczynku, właściwego odżywiania, uświadomienie uczniom wieloaspektowości pojęcia ,,zdrowie” oraz możliwości wpływania na jego stan.

W kolejnych dniach ,,Tygodnia Zdrowia” uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych działaniach: ,,dzień ruchu”, ,,zdrowa doniczka”, ,,zdrowa kanapka”, ,,wskaźnik BMI”, spotkanie z panią dietetyk”. Ponadto uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do udziału w ogłoszonym konkursie pt. ,,Zdrowie na talerzu”, wykonując ciekawe prace plastyczne i literackie. Pomysłodawczynią i organizatorką Projektu ,,Tydzień Zdrowia w Naszej Szkole” była p. Małgorzata Kuzina odpowiedzialna za profilaktykę i promocję zdrowia w Szkole Podstawowej w Wólce Dobryńskiej.


materiał: Zalesie gmina
tekst zdjecia: Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *