Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim (galeria)

Dnia 7 kwietnia o godz. 10 rozpoczął się Dzień Otwarty w Zespole Szkół, na który przybyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, przedstawiciele Straży Granicznej – Wojciech Bujek (placówka SG w Janowie Podlaskim, absolwent ZS), Rafał Kajka (placówka SG w Janowie Podlaskim), Arkadiusz Beseraba (placówka SG w Terespolu, absolwent ZS), Michał Ołtuszyk (placówka SG w Sławatyczach, absolwent ZS), przedstawiciele policji – Marcin Kozakiewicz, Paweł Daniluk (Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej), Wojciech Wiszniewski (Komisariat Policji w Janowie Podlaskim) oraz dr Paweł Różański (wykładowca AWF w Białej Podlaskiej) i Błażej Sacharczuk (student Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, absolwent ZS).

W auli Zespołu Szkół dyrektor Jarosław Dubisz serdecznie powitał przybyłych gości, gimnazjalistów i ich rodziców oraz całą społeczność ZS i przedstawił ofertę edukacyjną szkoły. Zespół Szkół kształci licealistów w klasach straży granicznej, policji i klasie ogólnej oraz techników w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik hodowca koni. Następnie wszyscy udali się do hali, gdzie w licznych pokazach zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół.

Przybyli obejrzeli: układ gimanastyczno- akrobatyczny, walkę aranżowaną w wykonaniu brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Dublinie w walkach do 50 kg Aleksandrę Sacharczuk i ucznia klasy pierwszej liceum Szymona Rusinka, pokaz samoobrony synchronicznej w wykonaniu uczniów I-III klas mundurowych, rozbicia desek, pokaz piramid w wykonaniu młodzieży klas licealnych i technikum, scenę finałową prezentowaną przez młodzież ZS w 9. edycji programu “Mam talent” oraz występy wokalne w wykonaniu uczennicy klasy I technikum Julity Delegacz.

Sportowe pokazy przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Nowickiej i nauczyciela samoobrony Dawida Smolbika.
Po pokazach w hali zebrani obserwowali pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych, których przygotowali st. chor. Wojciech Matwiejczuk i st. sierż. Paweł Daniluk.

Następnie gimnazjaliści zainteresowani poszczególnymi kierunkami kształcenia mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranego kierunku i porozmawiać z pracownikami Straży Granicznej i policji, nauczycielami, uczniami oraz absolwentami ZS oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany w pracy przez te formacje, jak również różnego rodzaju maszyny rolnicze. Na przyszłych hodowców czekał koń oraz kucyk. Wszyscy przybyli w dwóch kawiarenkach mogli odpocząć i zjeść pyszne ciastko lub kanapkę.


materiał: Zespól Szkół w Janowie Podlaskim
tekst: Urszula Majewska- Chilkiewicz
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *