Reklama

Pofrunęły w niebo niebieskie balony!! Plac Wolności na niebiesko! (film) (galeria)

Świat na niebiesko. Polska na niebiesko. Biała Podlaska też! Dziś, 5 kwietnia na bialski Plac Wolności zeszli się młodzi i najmłodsi. Atrybyt: niebieska koszulka, bluza, spodnie, czapka, torebka czy kto co mógł niebieskiego włożyć. Królowały jednak niebieskie, wypełnione helem balony. Równo w południe poleciały do nieba. W ten oto sposób Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej jak co roku zachęca do solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem.

film

Kwiecień jest wyjątkowy. Jest poświęcony osobom bezpośrednio i pośrednio związanym z autyzmem. Miesiąc jest przepełniony wydarzeniami w całej Polsce. Mają one na celu podnosić świadomość dotyczącą choroby, jaką jest autyzm. – mówi nam Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat w Białej Podlaskiej.

Od chwili powstania Stowarzyszenia, dziesięć lat temu, zawsze w kwietniu organizowaliśmy jakieś przedsięwzięcie mające na celu zwrócenie uwagi na autyzm. Balony w niebo tu u nas poleciały po raz trzeci. Podobno aż 250 sztuk! Pogoda dopisała po raz kolejny. Cieszy mnie też i to, że jest nas coraz więcej. Nic to nie zmienia w życiu chorych z autyzmem, ale zmienia się podejście otoczenia do nich właśnie. Cieszy też i to, że przychodzą dzieciaki z przedszkoli i szkół. Puszczają w niebo balon i na pewno zapytają „dlaczego”? Jest więc i okazja i możliwość przebrnięcia z wiedzą o autyzmie właśnie do nich. – podsumowuje cel wydarzenia Anna Chwałek.

Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej jak co roku zachęca do solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Kwiecień to światowy miesiąc autyzmu! Bądź razem z nami! Niebieskie balony, które dziś pofrunęły w niebo to nie wszystko, co jeszcze nas czeka.

Już 13 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy na Festiwal Piosenki „Słońce w każdym” jaki planowany jest w sali widowiskowo-konferencyjnej BCK w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 41. A już 17 kwietnia w godz. 8:00 – 11:00 warsztaty dla młodzieży pt. „Jak odczuwają osoby z autyzmem” w I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Obie imprezy są wolne i zapraszamy na nie.


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej
tekst: Renata Szwed Specjalista ds. Public Relations
zdjęcia: Przemek Tereska / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama