Reklama

II Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy (galeria)

W niedzielę palmową 25 marca remiza w Rzeczycy wypełniła się po brzegi widzami. Klub Seniora z Rzeczycy po raz kolejny wykazał się inicjatywą na rzecz lokalnej społeczności organizując II Przemyślenia Wielkanocne. Spotkanie było okazją do refleksji na temat idei Świąt Wielkanocnych.

Spotkanie rozpoczęła Teresa Kuraszyk
prezes Klubu Seniora w Rzeczycy, witając zgromadzonych gości i dziękując za liczne przybycie. Następnie, głos przejęli członkowie Klubu Seniora, którzy z piękną dykcją i wielką starannością odczytywali przygotowane wcześniej wiersze i utwory nawiązujące do tematyki pasyjnej, zmartwychwstania Pańskiego oraz tradycji wielkanocnej.

Recytacjom towarzyszyły również utwory muzyczne wykonywane przy akompaniamencie ks. Michała Wawerskiego. Wydarzenie miało wyjątkowo bogatą oprawę – członkowie Klubu Seniora przygotowali tradycyjny stół wielkanocny zastawiony zarówno smakołykami, jak i pięknie przyozdobiony misternymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. Każdy mógł również skosztować tradycyjnego białego barszczu.

W „Przemyśleniach wielkanocnych” udział wziął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz z małżonką, ksiądz Michał Wawerski z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, radny z Rzeczycy Adam Jowik, sołtys wsi Rzeczyca Stanisław Kurenda, Prezes Stowarzyszenia Moja Gmina Krzysztof Sójka, Prezes GLKS „Krzna” Rzeczyca
Łukasz Łosicki i wielu mieszkańców gminy.


materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst : Michał Teofilski Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęca opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama