Reklama

Pożyczki bez BIK stają się coraz częstszym sposobem finansowania potrzeb

Firmy pożyczkowe każdego roku coraz odważniej przejmują teren okupowany niegdyś tylko przez instytucje bankowe. Obecnie obserwujemy drastyczny wzrost zainteresowania pożyczkami bez BIK (bez zdolności kredytowej). Coraz więcej klientów, odrzuconych przez system bankowy, zgłasza się do firm pożyczkowych po finansowe wsparcie.

Kilka faktów o pożyczkach bez BIK
Już około 2,5 mln osób korzysta z sektora pozabankowego, a znacząca ich część to osoby mające nienajlepszą zdolność kredytową lub figurujące w bazach dłużników. Dziennikarze E-Busines.info.pl oszacowali, że pożyczka bez BIK to wybór co dwudziestego Polaka.

Silną stroną firm pożyczkowych jest nieco inny model działania niż w przypadku banków co doceniają klienci mogący liczyć na różne udogodnienia. To co klienci instytucji pożyczkowych cenią sobie najbardziej to zaoszczędzony na ubieganiu się o pożyczkę czas. Całość formalności przebiega online, a potrzebne dokumenty przeważnie każdy posiada w domu.

Obecnie około 20 % wszystkich udzielonych pożyczek zostało przyznanych pomimo słabej zdolności kredytowej klienta. Niekorzystne zapisy w bazach dłużników, takich jak Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej czy Biuro Informacji Kredytowej, nie były przeszkodą do otrzymania pieniędzy.
W większości przypadków pożyczka bez BIK przyjmuje identyczną formę spłaty jak bankowy kredyt, a więc klient zobowiązany jest co miesiąc wpłacać ratę, przez okres ustalony w umowie. Okres ten zależny jest od wysokości zobowiązania oraz możliwości klienta.

Pomimo dużego wzrostu zainteresowania pożyczkami dla zadłużonych, średnia kwota pożyczki wynosi zaledwie w okolicach 2500 zł, z czego wynika, że pieniądze najczęściej idą na cele konsumpcyjne.

Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać pożyczkę bez sprawdzania BIK?
W ostatnich latach zasady uległy zaostrzeniu co związane jest ze zmianą polityki instytucji pozabankowych. Zebrane doświadczenie pomogło opracować najlepszy i najbezpieczniejszy model biznesowy, który korzystny jest zarówno dla samych przedsiębiorców jak i dla klientów.

Istotnym punktem, którego trzymają się wszystkie firmy jest działanie na rzecz ochrony klientów przed pętlą zadłużenia. Same instytucje też zyskują eliminując najbardziej obciążonych zadłużeniami klientów, gdyż często udzielane pożyczki nigdy nie były spłacane.

Pomimo dużej pobłażliwości w kwestii zdolności kredytowej, weryfikacja negatywnych wpisów w biurach informacji kredytowej nadal przebiega. Nawet jeśli zostanie pomięta baza BIK, to pożyczkodawca może sięgnąć do danych KRD lub BIG. Jeżeli przed wysłaniem wniosku pożyczkowego chcesz sprawdzić czy figurujesz w którejś z baz to skorzystaj z tego poradnika https://jakwyjsczdlugow.pl/lista-dluznikow-big-krd-erif-jak-sprawdzic/.

Trudno więc będzie otrzymać kolejną pożyczkę, jeśli osoba wnioskująca ma już na koncie poważne i zaległe zobowiązania tego samego rodzaju. Natomiast niewielką rolę odgrywać będą zadłużenia niezwiązane z sektorem pożyczkowym, jak np. niezapłacony mandat czy rata za sprzęt AGD.

Z pewnością w procesie weryfikacji istotny będzie regularny dochód. Raczej niemożliwe będzie otrzymanie pożyczki bez dochodów. Zdarza się, że klienci posiadają pracę, ale nie są oficjalnie zatrudnieni. Wówczas część instytucji pożyczkowych zwróci się do klienta z prośbą o wyciąg z konta bankowego lub inną formę poświadczenia dochodu.

Skąd pożyczyć bez badania BIK?
Firmy, w jakich znajdziemy pożyczki bez BIK to między innymi: Profi Credit, Rapida, Freezl. Wszystkich firm jest około 21. Ich oferty różnią się między sobą okresem spłaty pożyczki, kwotą minimalną i maksymalną, warunkami uzyskania pożyczki oraz ceną.

Odradzamy korzystania z ofert publikowanych prywatnie, na rożnych portalach ogłoszeniowych. Ceną za taką pożyczkę jest często konieczność zastawienia nieruchomości co już w niejednym przypadku zakończyło się życiową tragedią.

Sugerujemy więc wejście na jeden z zaufanych portali pożyczkowych i wybranie legalnego pożyczkodawcy, korzystając z dogodnej i bezpiecznej porównywarki pożyczek bez BIK.

 

 

materiał: materiał partnera wydawniczego
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama