Rogoźnica: Dzień Otwarty w Przedszkolu (galeria)

Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice i dziadkowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”, który odbył się 15 marca 2018r., podczas niego rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, a nasi milusińscy poznać panie, starszych kolegów i koleżanki. Na to spotkanie czekali wszyscy, nawet zabawki się przygotowały. Lalki posprzątały pracownie, miś pilnował porządku a kolorowe kredki czekały gotowe do pracy.

Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych:
Biedronka, Motylki i Krasnale, zaprezentowali swoje zdolności wokalne, artystyczne, kulinarne i z szeroko otwartym sercem powitali swoich młodszych kolegów.

W towarzystwie rodziców dzieci nieśmiało przekraczały próg swojej przyszłej szkoły, aby po chwili wziąć aktywny udział w zabawach integracyjnych rozwijających sprawność manualną oraz kreatywność. A było ich wiele- zabawa z chustą animacyjną, pokonywanie tajemniczego tunelu, siedmiomilowe buty czy jeżowy tor przeszkód.

Rada Rodziców przygotowała pyszny poczęstunek w postaci owoców, które dzieci zatapiały w fontannie z czekoladą. Było bajecznie, kolorowo i radośnie. Nad całością czuwały panie: Ewa Michalczuk,Agnieszka Semeniuk, Katarzyna Potiopa oraz nasz niezastąpiony Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką pani Marty Sawczuk, który wszystkim przybyłym gościom wręczał czerwone noski. Członkowie klubu z dużym zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki, organizując wspólne zabawy czy wykonując na oczach dzieci zwierzątka z baloników..

W akcji uczestniczyły również panie z Gminnej Biblioteki Publicznej, które zapoznały najmłodszych z wierszem Jana Brzechwy pt.„Samochwała” i umiliły wspólnie spędzony czas kompozycjami gitarowymi. Każdy maluch uczestniczący w Dniu Otwartym z rąk dyrektora szkoły Pani Doroty Herda otrzymał również pamiątkowe gadżety: kubeczek z logo szkoły, barwną podkładkę pod myszkę, breloczek oraz kredki.

W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Szkolnego Klubu Wolontariusza i Rady Rodziców serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim rodzicom, mamy również nadzieję , że dla każdego z naszych gości był to mile spędzony czas.


materiał: Radiobiper Międzyrzec Podlaski
temat: Międzyrzec Podlaski gmina / Zespół Szkół w Rogożnicy
tekst: Zespół Szkół w Rogoźnicy
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *