Kryminałki: 63 letnia bialczanka nielegalnie wytwarzała alkohol

Kobylany: Na trasie Hannover – Małaszewicze włamano się do kolejowego kontenera i skradziono skrzynię biegów do Mercedesa wartą prawie 9.000 zł. // Terespol: Obywatel Białorusi oszukany przez nieuczciwego sprzedającego na allegro.pl . Stracił prawie 800 zł. // Halasy: Wybite szyby w BMW na szkodę mieszkańca gm. Huszlew. // Międzyrzec Podlaski: Wybita szyba w jednym ze sklepów. Straty oszacowano na kwotę 650 zł. // Terespol: Zarysowana karoseria Opla Astra. // Biała Podlaska: Zatrzymany 19 latek posiadał przy sobie marihuanę. // Biała Podlaska: 63 latka wytwarzała alkohol ze spirytusu. Posiadała też papierosy bez znaków akcyzy. Przyznała się i poddała karze uzgodnionej z Prokuratorem.

10 marca 2018 r., KOBYLANY, ul. Słoneczna
Nieznany sprawca na trasie przejazdu pociągu towarowego relacji Hannover – Małaszewicze włamał się do dwóch kontenerów kolejowych i z jednego z nich ukradł skrzynię biegów do samochodu marki Mercedes o wartości 8.886 złotych.

28 lutego 2018 r., TERESPOL, ul. Wojska Polskiego
Wczoraj terespolski komisariat został powiadomiony przez obywatela Republiki Białorusi, że oszukano go na portalu aukcyjnym Allegro.pl. Osoba podająca się za mieszkańca Katowic wystawiła na tym portalu na sprzedaż tablet marki Asus, za który zgłaszający zapłacił 780 złotych. Pomimo to pokrzywdzony nie otrzymał zakupionego urządzenia.

09 lutego 2018 r., HALASY
Wczoraj międzyrzecki komisariat przyjął zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił tylną szybę oraz lewą przednią szybę w samochodzie osobowym marki BMW, powodując powstanie strat w wysokości 3.000 złotych, na szkodę mieszkańca gminy Huszlew.

11 marca 2018 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI
Nieznany sprawca wybił szybę wystawową w jednym z międzyrzeckich sklepów, czym spowodował powstanie strat w wysokości 650 złotych, na szkodę mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego.

11 marca 2018 r., GMINA TERESPOL
Nieustalony do chwili obecnej sprawca zarysował karoserię samochodu osobowego marki Opel Astra. Właściciel samochodu, będący mieszkańcem gminy Terespol, oszacował poniesione straty na kwotę 800 złotych.

12 marca 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. Terebelska
Kryminalni z Białej Podlaskiej zatrzymali 19-latka z Białej Podlaskiej, który posiadał przy sobie niewielką ilość marihuany.

12 marca 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. Orzechowa
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej z Białej Podlaskiej ustalili, że 63-latka z Białej Podlaskiej w miejscu swojego zamieszkania handluje alkoholem wytworzonym ze spirytusu. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania kobiety policjanci ujawnili niewielką ilość nielegalnego alkoholu oraz ponad 140 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty, do popełnienia których przyznała się i skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z Prokuratorem.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: kom. Wojciech Lesiuk w.z.rzecznika KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *