„Dzień Kobiet w Gminie Rokitno” (galeria)

W dniu 8 marca 2018 roku w Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie odbyła się impreza pn. „Dzień Kobiet w Gminie Rokitno”. O godzinie 1700, Wójt Gminy Jacek Szewczuk powitał liczne zgromadzone panie z terenu gminy oraz zaproszonych gości. Następnie były życzenia od Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokitno Eugeniusza Żuka.

Życzenia złożył także Poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan, który wręczył wszystkim obecnym Paniom kwiaty. Kolejnym punktem programu były Wyróżnienia i Podziękowania.

Grawertony Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego otrzymali: Krystyna Mikołajczuk Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie i Eugenia Żuk Księgowa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie a także Zespół Śpiewaczy „Podlasianki” oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Kołczynie, Olszynie i Rokitnie.
Statuetki „Przyjaciel Gminy Rokitno” otrzymały: Bogumiła Fedoruk, Anna Korszeń, Bożena Krzyżanowska i Krystyna Beń.

Statuetki „Aktywny Mieszkaniec Gminy Rokitno zostały przyznane: Justynie Klebaniuk z Kołczyna i Bożenie Szymczuk z Rokitna.

Po wyróżnieniach wystąpił Zespół „Zorza” z Cicibora Dużego z repertuarem niespodzianką przygotowaną specjalnie na tą uroczystość.W trakcie trwania uroczystości Panie miały do dyspozycji Firmy Kosmetyczne, stoisko z biżuterią oraz przepyszne ciasno które przygotowali Pracownicy GIK.Atrakcją uroczystości był Kabaret ,,FiFa – RaFa” z Bełżyc. Wzbudził on wśród zebranych salwy śmiechu i ogromne brawa.

Program „Słaba płeć”, był niesamowitym upominkiem dla wszystkich Pań które przybyły na to wydarzenie. Miłą niespodzianką była Loteria, która odbyła się dzięki sponsorom: Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, Handel i Usługi „Łukasz” Wiesława Łukaszuk, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Małgorzata Sylwesiuk, Firma Kosmetyczna Mary-Kay, Firma Kosmetyczna Oriflame, Firma Gold04You Biżuteria ze Stali Chirurgicznej, Aneta Plażuk Dyrektor Kina Cinema 3D w Białej Podlaskiej i Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk.

„To kolejna od paru lat impreza z okazji Dnia Kobiet w naszej gminie. Bardzo duża frekwencja Kobiet, świadczy o tym że warto było przygotować taką uroczystość. Panie przyjęły zaproszenie z gminy Rokitno jak i również dotarły do nas zaproszone osoby tj. Przyjaciele naszej gminy. Co roku staramy się proponować coś, co będzie niespodzianką a zarazem upominkiem.

Kobiety zasługują nie tylko na ten jeden dzień w roku aby świętować, ale datę 8 marca traktuję szczególnie, jest to wspaniała okazja aby w tym dniu w sposób szczególny dziękować i gratulować. Jestem bardzo dumny z Kobiet które w naszej gminie pełnią różne funkcje społeczne czy też zawodowe.

Panie wspaniale sprawdzają się m.in. jako Skarbnik i Sekretarz Gminy Rokitno, pełniąc funkcję Radnych i Sołtysów a także jako Dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gminnej Instytucji Kultury oraz Kierownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki Publicznej.

Na terenie gminy wspaniale funkcjonują Koła Gospodyń Wiejskich i Zespoły Śpiewacze. A więc kobiety w gminie Rokitno to silna grupa osób pełniąca najważniejsze stanowiska i funkcje, która z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem sprawuje swoje zadania. Dzień Kobiet w Gminie Rokitno’ 2018, uważam za bardzo udany”.


materiał: Gmina Rokitno
tekst: Gmina Rokitno
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *