Biała Podlaska: Siatkarze Gimnazjum nr 5 zdobyli złoty medal mistrzostw województwa

8 marca 2016 w Piaskach rozegrano Finał Wojewódzki IMS w piłce siatkowej chłopców. Bardzo dobrze spisali się w nim siatkarze Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Białej Podlaskiej. Podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów okazali się najlepsi w województwie zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa.

W turnieju finałowym uczestniczyły reprezentacje sześciu gimnazjów (mistrzów rejonu) podzielonych na dwie grupy. Po świetnej grze w grupie eliminacyjnej nasi siatkarze pokonali po 2:0 gimnazjalistów z Kraśnika i Nałęczowa, i zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W drugiej grupie zwyciężyło gimnazjum nr 18 w Lublinie i to był nasz przeciwnik w walce o złoto. Mecz finałowy był niezwykle zacięty i emocjonujący, dopiero tie-brek zadecydował o zwycięstwie siatkarzy z Białej Podlaskiej – 2:1 (25:22, 18:25, 15:12).