Kryminałki: Rośnie liczba oszustw dokonywanych poprzez Internet

Biała Podlaska: Mieszkaniec ulicy Sielczyk oszukany na allegro.pl . Zapłacił 300 zł za wystawiony na sprzedaż telefon. Do dziś zakupionego urządzenia nie otrzymał. // Piszczac: W podobny sposób na portalu sprzedajemy.pl oszukaa została mieszkanka ulicy Kodeńskiej. Tu za telefon który ostatecznie nie dotarł dokonano wpłaty na konto oszusta ponad 800 zł. // Terespol: Również i tu, mieszkanka miasta zgłosiła fakt popełnienia przestępstwa w Internecie. Zakupiła na portalu allegro.pl drukarkę za prawie 300 zł. Do dziś dnia czeka na zakupione urządzenie.

06 stycznia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. Sielczyk
Wczoraj bialska komenda została powiadomiona przez mieszkańca Białej Podlaskiej, że oszukano go na portalu aukcyjnym Allegro.pl. Nieustalony do chwili obecnej sprawca wystawił na tym portalu na sprzedaż telefon komórkowy marki Huawei P9 Lite Mini, za który zgłaszający zapłacił 300 złotych. Pomimo to pokrzywdzony nie otrzymał zakupionego urządzenia.

14 lutego 2018 r., PISZCZAC, ul. Kodeńska
Wczoraj funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej z Białej Podlaskiej ustalili, że na portalu ogłoszeniowym sprzedajemy.pl nieznana osoba oszukała mieszkankę Piszczaca. Osoba ta wystawiła na tym portalu na sprzedaż telefon komórkowy marki iPhone, który pokrzywdzona kupiła za kwotę 820 złotych. Pomimo to pokrzywdzona nie otrzymała zakupionego urządzenia.

15 lutego 2018 r., TERESPOL, ul. Stefana Żeromskiego
Wczoraj terespolski komisariat przyjął zawiadomienie o oszustwie internetowym. Nieznana osoba wystawiła na portalu aukcyjnym Allegro.pl na sprzedaż drukarkę marki Lexmark, którą zgłaszająca z Terespola kupiła za kwotę 299 złotych. Pomimo to pokrzywdzona nie otrzymała zakupionego urządzenia.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: kom. Wojciech Lesiuk w.z.rzecznika KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *