Wystawa Szczepana Kalinowskiego w Skokach na Białorusi (film)

Od 16 lutego w Muzeum “Pałac Niemcewiczów” w Skokach na Białorusi będzie można podziwiać wystawę eksponatów z prywatnej kolekcji Szczepana Kalinowskiego m.in. dotyczących Juliana Ursyna Niemcewicza oraz Tadeusza Kościuszki.

 

– Przyjąłem zaproszenie dyrektora muzeum w Skokach, aby przygotować tą wystawę. Udało mi się przygotować na nią aż 500 eksponatów – mówi regionalista, historyk dr Szczepan Kalinowski.

W naszym materiale obejrzycie najcenniejsze eksponaty, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności w Muzeum “Pałac Niemcewiczów” w Skokach na Białorusi. Autor wystawy, mówiąc w reportażu o niektórych z nich, jak to zawsze ma w zwyczaju okrasza opowieść ciekawostkami, legendami i mało znanymi faktami tym razem dotyczącymi postaci Juliana Ursyna Niemcewicza oraz Tadeusza Kościuszki.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tej fascynującej opowieści i polecamy wycieczkę do Skoków koło Brześcia, które położone są zaledwie 45 km od Białej Podlaskiej. Wycieczkę z pewnością ułatwi możliwość podróży do miejscowości bez konieczności wyrabiania wizy a jedynie na podstawie specjalnej przepustki do strefy bezwizowej.

od 01 stycznia 2018  aby pojechać do Brześcia i kilku rejonów wokół miasta nie potrzebna jest wiza. Wystarczy paszport i specjalna przepustka do strefy bezwizowej. Przepustkę taką można uzyskać m.in. przez tą stronę >> www << Wszystko trwa 5 minut a formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu. Na stronie serwisu przeczytacie wszystkie potrzebne informacje (w języku polskim). Wyrobienie jednorazowej przepustki dla jednej osoby kosztuje 50 zł.


materiał: Radiobiper Biała Podlaska / Brześć na Białorusi
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *