Województwo: Nowoczesne pojazdy POLREGIO na lubelskich torach (galeria)

Nowy Tabor Polregio dla Województwa Lubelskiego Polregio Modernizuje Tabor w woj. Lubelskim Prezentacja Zmodernizowanego Taboru Polregio w Łukowie

W poniedziałek, 12 lutego, na dworcu PKP w Łukowie o godz. 10.40, odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego z ośmiu zmodernizowanych pociągów EN57Ald, które wkrótce pojawią się na torach woj. lubelskiego. Jednostka została gruntownie przebudowana w ZNTK Mińsk Mazowiecki. Nowy pociąg to wygodne, przestronne oraz nowoczesne wnętrze, gwarantujące komfortową podróż.

Elektryczne zespoły trakcyjne przystosowano do jazdy z prędkością 120 km/h.
Są nowoczesne i estetyczne, wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, klimatyzację, a także monitoring. W pojazdach funkcjonuje czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika, która jest pozytywnie odbierana przez pasażerów.

Wszystkie nowoczesne jednostki pojawią się do końca kwietnia 2018 r. i będą obsługiwały m.in. linie:
Dęblin – Łuków – Terespol oraz Terespol – Siedlce. Po oficjalnej prezentacji zmodernizowanego składu pasażerowie wyruszyli nim w pierwszą trasę. Przejazdy odbywały się na podstawie biletów okolicznościowych.

W trakcie uroczystości prezentacji pociągu oraz podczas przejazdu pasażerowie mogli skorzystać
z licznych atrakcji, jakie przygotował na tę okoliczność przewoźnik. Najmłodsi podróżnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz gadżety. Na gości czekał mały poczęstunek, umożliwiono również zwiedzanie oraz fotografowanie pociągu.

Zmodernizowana jednostka to kolejny element realizowanej przez Spółkę Przewozy Regionalne, właściciela marki konsumenckiej POLREGIO, poprawy obsługi pasażerów. W ubiegłym roku na tory wyjechało pięć nowych jednostek typu Link. Do użytku oddano także kilkanaście zmodernizowanych EN57. Województwo lubelskie to kolejny region, który otrzymał nowoczesny tabor. Do końca 2018 r. na torach województwa będzie jeździć łącznie kilka tego typu jednostek.

W uroczystości przekazania nowej jednostki EN57ALd przez producenta ZNTK Mińsk Mazowiecki Spółce Przewozy Regionalne dla Oddziału Lubelskiego udział wzięli zaproszeni goście i dziennikarze.


materiał: Przewozy Regionalne sp. z o.o.
tekst: Zofia Dziewulska Naczelnik Działu ds. Handlowych Przewozy Regionalne sp. z o.o.
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *