Warsztaty decoupage w Rogoźnicy (galeria)

W drugim tygodniu ferii, w czwartek 9 lutego, w Publicznej Szkole Podstawowej w Rogoźnicy odbyły się Warsztaty Decoupage skierowane do uczniów klas III-VII szkoły podstawowej.

Nazwa „decoupage” wywodzi się z Francji a słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać i skrywa w sobie niezwykłą technikę zdobienia przedmiotów polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.

Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie wykonać tą techniką szkatułkę na biżuterię. Praca nie była łatwa, ponieważ składała się z wielu etapów: malowania farbą podkładową, suszenia, wycinania drobnych elementów z serwetek, naklejania na powierzchnię, modelowania wyciętych elementów, złocenia i postarzania drewna oraz lakierowania. To wszystko wymagało od uczestników warsztatów cierpliwości i „sprawnej ręki” ponieważ sztuka polegała na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle miał on wyglądać jak namalowany. Wszystkim uczestnikom udało się osiągnąć zamierzony cel i na zakończenie 3 godzinnych zajęć powstały piękne biżuteryjne szkatułki. Warsztaty od lat cieszą się uznaniem wśród dzieci i dorosłych. Podczas tegorocznych warsztatów w zajęciach uczestniczyli również absolwenci szkoły w Rogoźnicy. Zajęcia prowadziła Małgorzata Kuzaka.

 


materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst / zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *