Terespol: Koncert Noworoczny (galeria)

W niedzielę 11 lutego br. odbył się w Terespolu, w sali gimnastycznej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, XI KONCERT NOWOROCZNY. Jest to to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-kulturalnych w naszym mieście, podczas którego nagradzani są mieszkańcy, organizacje, firmy i instytucje w dwóch kategoriach: ,,Zasłużony dla miasta Terespol” oraz ,,Inwestycja roku“.

W tym roku wyróżnienie ,,Zasłużony dla miasta Terespol” otrzymała sportsmenka, biegaczka – Izabela Trzaskalska (nagrodę odebrał jej brat Grzegorz), a ,,Inwestycją 2017 roku” uznano termomodernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Terespolu.

Organizatorzy wyróżnili dodatkowo Adama Krzeskiego z Siedlec, który przekazał swoje zbiory związane z historią kolejnictwa dla Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii, które opiekuje się zabytkową prochownią. Mieści się w niej regionalne mini-muzeum.

Na scenie zaprezentowali się goście z z Brześcia: Kuraż Bambej – duet państwa Prokopiuków (akordeon i skrzypce) i Marina Żytniewa (wokal). Żywiołowe aranżacje spodobały się publiczności. Artyści na scenie stworzyli energetyczne trio.

Gwiazdą wieczoru była Kasia Dereń, utalentowana wokalista o szerokiej skali i pięknej barwie głosu, znana z programu the Voice of Poland, uczestniczka wielu muzycznych projektów, której towarzyszył na scenie pianista Piotr Walicki, grający na co dzień w zespole LemOn. Wspaniały nastrojowy recital zakończył się bisem.

Na zakończenie konferansjer Krzysztof Badalski (wiceprezes SRGMT) podziękował publiczności, partnerom za obecność oraz władzom miasta w osobach: burmistrza Jacka Danieluka i przewodniczącego radny miasta Jarosława Tarasiuka za wsparcie w organizacji imprezy. Następnie zaprosił wszystkich za rok na kolejną edycję Koncertu Noworocznego. 

Już wkrótce nasz reportaż filmowy z wydarzenia!

***

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Urząd Miasta Terespol i Miejski Ośrodek Kultury.


materiał: MOK Terespol
tekst: Łukasz Pogorzelski MOK Terespol
zdjęcia: MOK Terespol / Gwalbert Krzewicki
oracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *