OSP w Łomazach z dotacją na budowę siłowni plenerowej!!!

Miło nam poinformować, że OSP w Łomazach zrealizuje w 2018 roku projekt pt.: „Wzmocnienie potencjału rekreacyjnego w Gminie Łomazy poprzez budowę siłowni plenerowej”. 

Projekt znalazł się na liście operacji wybranych do finansowania w naborze 6/2017 ogłoszonym przez Bialskopodlaską Lokalną Grupę Działania w zakresie tematycznym: “Wybudowanie/przebudowanie/zagospodarowanie/wyposażenie obiektów lub miejsc ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej na obszarze objętym LSR”.

Planowana operacja będzie polegała na budowie siłowni plenerowej w miejscowości Łomazy. Powstanie jeden nowy obiekt infrastruktury rekreacyjnej. Cel operacji zostanie osiągnięty poprzez zamontowanie następujących urządzeń:

  1. Biegacz i orbitek na pylonie.
  2. Rower i wioślarz na pylonie.
  3. Wyciąg górny i krzesło do wyciskania na pylonie.
  4. Ławka i prostownik do pleców na pylonie.
  5. Drążek podwójny na pylonie.
  6. Drabinka i podciąg do nóg na pylonie.
  7. Stepper i twister na pylonie.
  8. Stół do gry w szachy, nawierzchnia pod ftness.

Realizacja wskazanego zakresu operacji pozwoli osiągnąć zakładane cele. Powstanie kompleks rekreacyjny, który wpłynie na rozwój potencjału rekreacyjnego obszaru LSR. Mieszkańcy będą mogli korzystać z powstałej infrastruktury nieodpłatnie.

Operacja realizowana jest w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Całkowita wartość realizowanego projektu to 55 000 zł, pozyskana kwota pomocy 55 000 zł.


materiał: Gmina Łomazy
tekst: UG w Łomazach
grafika: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *