Delegacja powiatu bialskiego z wizytą w powiecie Oberhavel (galeria)

11 stycznia w powiecie Oberhavel w miejscowości Oranienburg (Niemcy) odbył się wernisaż wystawy zdjęć pt. „Powiat bialski w obiektywie Artura Bieńkowskiego”, promującej piękno powiatu bialskiego.

Wystawę, która dla zwiedzających będzie dostępna do 26 lutego, oficjalnie otworzył starosta powiatu Oberhavel Ludger Weskamp, przy udziale delegacji z powiatów siedleckiego i bialskiego, której przewodniczył przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Kiczyński. Towarzyszyli mu także przewodniczący Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury Marek Sulima, fotografik i autor zdjęć Artur Bieńkowski oraz podinspektor ds. promocji powiatu Grzegorz Panasiuk.

– Bardzo mi miło, że współpraca miedzy naszymi powiatami, również w zakresie kultury, coraz bardziej się umacnia. Wystawa fotografii Pana Artura Bieńkowskiego, artysty pochodzącego z powiatu bialskiego, z całą pewnością przybliży mieszkańcom powiatu Oberhavel piękno i niezwykłość tamtych stron. Fotografie znajdujące się na wystawie ukazują różnorakie impresje, które jednocześnie wiele mówią o szczególnej tradycji i kulturze regionu. Tym bardziej się cieszę i mam zaszczyt otworzyć w naszym Starostwie wystawę Pana Artura Bieńkowskiego ukazującą piękny powiat bialski – podkreślał starosta powiatu Oberhavel Ludger Weskamp.

– Współpraca powiatów bialskiego i Oberhavel trwa od 1999 roku. Pięć lat później podpisana została umowa partnerska. Cieszę się, że nasze kontakty wciąż się zacieśniają i rozwijają pod tak wieloma względami. Cieszę się również, że mamy możliwość promowania naszego powiatu właśnie w Oberhavel. To znaczy, że nasi partnerzy są nas ciekawi i wciąż chcą poznawać powiat bialski, a ma on naprawdę wiele do zaoferowania. Może szczycić się bogactwem historii, kultury, tradycji i walorów krajobrazowo-przyrodniczych. Dziękuję Arturowi Bieńkowskiemu za to, że pokazuje na swoich zdjęciach piękno naszej Bialskiej Ziemi – powiedział starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Oficjalne otwarcie wystawy połączone było z jubileuszem 25-lecia powstania powiatu Oberhavel i trwającymi w Berlinie targami „Grüne Woche” „Zielony Tydzień” to najważniejsze i największe międzynarodowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Na początku roku w berlińskich halach wystawowych prezentują się niemieccy producenci, przedstawiciele branży agroturystycznej, drzewnej oraz osoby trudniące się różnego rodzaju rzemiosłem. Targi skierowane są do profesjonalnych odbiorców i szerokiej publiczności. W tym roku odbyła się już 83. edycja tego wydarzenia.

 


materiał: Powiat Bialski
tekst / zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *