Reklama

Prezes WOD-KAN z wyrokiem. Co zrobi prezydent miasta?

Na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo zawieszonej na okres 2 lat, 5000 zł grzywny i pokrycie ok. 2 i pół tys. zł. kosztów sądowych skazał, nieprawomocnym worokiem Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim, Mirosława K.. Czy skazany prezes pozostanie nadal twarzą bialskiej spółki zapytaliśmy bialski Urząd Miasta.

Sprawa dotyczy działań jakie Mirosław K. nie podjął będąc wójtem Gminy Międzyrzec Podlaski m.in. podczas budowy sali gimnastycznej w Krzewicy. Sąd orzekł o niedopełnieniu obowiązków służbowych co skutkowało działaniem na szkodę interesu publicznego. Mirosław K. obecnie jest prezesem największej spółki miejskiej w Białej Podlaskiej. Powołany na to stanowisko przez Dariusza Stefaniuka, prezydenta miasta.

Sentencja wyroku:
Wyrokiem z dnia 24 stycznia 2018 roku Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim II Wydział Karny uznał za winnego oskarżonego Mirosława K. tego, że w okresie od 24 października 2012 r. do dnia 18.12.2013 r. w Międzyrzecu Podlaskim jako funkcjonariusz publiczny z tytułu pełnienia funkcji Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski, będąc zobowiązanym do dokonania zgłoszenia zmodernizowanej kotłowni olejowej w ramach realizowanego przez Gminę zadania „Budowa Sali Gimnastycznej z zapleczem przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krzewicy” do urzędu Dozoru Technicznego, celem objęcia dozorem technicznym zmodernizowanego obiektu, nie dopełnił obowiązku służbowego i nie dokonał zgłoszenia w wyniku czego dopuścił do eksploatacji urządzeń technicznych zamontowanych w kotłowni olejowej podczas realizacji wymienionego zadania bez zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego i bez objęcia dozorem, skutkiem czego działał na szkodę interesu publicznego i wymierzył mu karę 3 (trzech) miesięcy pozbawienia wolności, przy czym wykonanie tej kary warunkowo zawiesił na okres 2 lat tytułem próby.

Nadto Sąd wymierzył oskarżonemu Mirosławowi K. grzywnę w ilości 125 (stu dwudziestu pięciu) stawek dziennych, ustalając wysokość stawki dziennej na kwotę 40 (czterdziestu) zł i zasądził od oskarżonego Mirosława K. na rzecz Skarbu Państwa kwotę 1060 (jeden tysiąc sześćdziesiąt) zł tytułem opłaty i kwotę 2434,68 zł (dwa tysiące czterysta trzydzieści cztery złote sześćdziesiąt osiem groszy) tytułem wydatków.

Powyższy wyrok jest nieprawomocny. Zarówno oskarżony Mirosław K. jak również Prokurator złożyli wnioski o doręczenie im odpisu wyroku z jego pisemnym uzasadnieniem. Po otrzymaniu odpisu wyroku wraz z uzadanieniem strony będą mogły wnieść w terminie 14 dni apelację do Sądu Okręgowego w Lublinie.

materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Biała Podlaska miasto / Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN
tekst: Leszek Niedaleki na podstawie sentencji wyroku
grafika: arch.rdiobiper.info
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Szkoda Wod-Kanu zwłaszcza wodociągów bo kanalizacja jakoś wytrzyma.

    To były Wójt gminy Międzyrzec Podlaski, Mirosław Kapłan, który został w referendum odwołany przez 93 procent głosujących mieszkańców.
    Referendum było skutkiem m.in. nieudzielenia wójtowi absolutorium przez radę gminy. Według rady Kapłan źle zarządzał gminą, nie realizował inwestycji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama