Reklama

Łomazy: Projekt Kreatywna Szkoła

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Łomazy w partnerstwie z Bialskopodlaskiem Stowarzyszeniem Rozwoju Regionalnego przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego z Funduszu Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014 – 2020. Projekt realizowany jest w ramach osi priorytetowej 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje., działanie 12.2 Kształcenie ogólne.

Projekt „Kreatywna szkoła” realizowany będzie do 29.02.2020, zaś jego celem jest osiągnięcie wyższej jakości oferty edukacyjnej w szkołach naszej gminy oraz lepszego dostępu do kształcenia dla uczniów tych szkół do 2020 r., dzięki doposażeniu szkół, wdrożeniu zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych i kształtowaniu postaw przydatnych na rynku pracy. Projekt skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Łomazach.
Projekt obejmuje swym zakresem:
stworzenie w szkołach warunków do stosowania TIK w nauczaniu różnych przedmiotów dzięki doposażeniu pracowni przyrodniczych i ICT, w tym utworzeniu

1 pracowni międzyszkolnej
organizację zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz właściwych postaw (kreatywność, innowacyjność oraz praca zespołowa)
poprawę kompetencji i umiejętności stosowania TIK wśród uczniów, w tym dzięki zajęciom z programowania
organizację doradztwa zawodowego
organizację zajęć specjalistycznych dla dzieci oraz ich rodziców (pomoc psychologiczno-pedagogiczna, zajęcia logopedyczne oraz wspomagające rozwój z elementami integracji sensorycznej)
Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi: 548 763,49 zł
Projekt będzie realizowany na podstawie umowy nr 307/RPLU.12.02.00-06-0057/17-00


materiał: Gmina Łomazy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama