Terespol: Relacja z WOŚP – Nowy Rekord!!! (galeria)

Tradycyjnie w 2 niedzielę nowego roku odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która swoim zasięgiem obejmuje już nie tylko Polskę, ale także cały świat. Tegoroczne hasło akcji brzmiało – ,,Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

Terespol corocznie przyłącza się do akcji. Już jesienią zrekrutowano kilkudziesięciu wolontariuszy (dzieci i młodzież), którzy w niedzielę 14 stycznia od samego rana zbierali pieniądze do puszek.

Mieszkańcy miasta byli w tym roku również bardzo hojni. W tej edycji finału Orkiestry zebrano łącznie 18454,48 zł., w tym dokładnie 3908 zł. z aukcji gadżetów WOŚP i przedmiotów pochodzących od darczyńców. Jest to nasz NOWY REKORD. Aukcje sprawnie poprowadził znany w regionie konferansjer – Michał Trantau.

Program w Terespolu rozpoczął się o 10:00 od Międzynarodowego Turnieju Eisstocka, który rozegrano przy Akademickim Liceum PSW w Terespolu. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn: 4 z Terespola i 3 z Brześcia. Zawody wygrała drużyna chłopców do 16 lat z Terespola.

O godzinie 11:00 przy Urzędzie Miasta Terespol odbył się III Bieg Uliczny pn. ,,Policz się z cukrzycą”. Blisko 30 uczestników w różnym wieku (od małych dzieci po seniorów) biegło bądź szło o kijkach (nordic walking), dając jasno do zrozumienia, że należy dbać o własne zdrowie. Przy okazji przeprowadzono też badania poziomu cukru, które przeprowadziły pielęgniarki z ZOZ Medyk w Terespolu.

Trasa biegu: Start przy Urzędzie Miasta – ul. Czerwonego Krzyża, Kraszewskiego do torów, ul. Sienkiewicza, ul. Polna, ul. Graniczna, ul. Czerwonego Krzyża. Meta przy Urzędzie Miasta. Na zawodników na mecie czekały pamiątkowe medale z pracowni ceramicznej MOK oraz gorąca zupa grochowa przygotowana przez kucharki z Zespołu Szkół Publicznych nr1 w Terespolu.

Program artystyczny oraz aukcje rozpoczęto w MOK o godzinie 16:00. Na początek wystąpiły z układami tanecznymi 3-letnie dzieci z Przedszkola Miejskiego, które przygotowała Wiesława Sacharczuk, po nich jasełka zaprezentowały 6-latki z ZSP nr 1 pod kierunkiem Katarzyny Nowackiej. Następnie zaśpiewała młoda, obiecująca wokalistka z Terespola Zuzanna Wic, wykonując utwory z repertuaru Kayah i Varius Manx.

Około godziny 18:00 przed licznie zebraną publicznością zaprezentowały się 3 sekcje taneczne zespołu FLESZ prowadzonego przez instruktorkę Magdę Wieczorek. Specjalnie przygotowany układ zaprezentowały kobiety uczęszczające na zajęcia z Cardio Dance, które prowadzi Marta Mierzwińska z Białej Podlaskiej.

Na zakończenie imprezy wystąpił znany w regionie młody wokalista Adrian Litewka z gitarzystą Piotrem Mincewiczem. Panowie zaprezentowali w akustycznych aranżacjach utwory m.in. zespołu Ira, Bracia, Whitesnake czy samego Stinga. Niespodzianką podczas koncertu był gościnny występ Zuzi Janik znanej z programu telewizyjnego The Voice of Kids.
Organizatorzy przygotowali sklepik z wyrobami kulinarnymi, a strażacy rozpalili ognisko, umożliwiając przy tym pieczenie kiełbasek. Klub Szachowy MOK ,,Debiut” Terespol prowadził pokaz gry w szachy. Na zakończenie imprezy odbyło się wyczekiwane przez wszystkich ,,Światełko do Nieba”. Pokaz efektownych fajerwerków ufundował Bartłomiej Terpiłowski, właściciel firmy ,,Horst”.

W imieniu szefowej sztabu WOŚP w Terespolu – Katarzyny Polaczuk, składamy najserdeczniejsze podziękowania naszym WOLONTARIUSZOM – wspaniałej młodzieży z Terespola i okolic. To dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy co rok brać udział w tak szczytnej akcji, jaką jest Finał WOŚP i bić rekordy w zbiórkach pieniędzy!

Podziękowania za wsparcie rzeczowe i organizacyjne:
– Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,
– Zespół Szkół Publicznych nr1 w Terespolu,
– Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW w Terespolu,
– szef firmy HORST – Bartłomiej Terpiłowski,
– Komisariat Policji w Terespolu,
Tomasz Oleszczuk i Mirek Łojko – Free Sound,
– Michał Trantau z Konferansjerzy.net.pl
– Restauracja GALERIA SMAKÓW, Agnieszka Drab,
– Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Terespolu,
– Firma Reklamowa GRAFI – Beata Szefer,
– Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej MEDYK,
– nauczycielki ZSP nr1: Eliza Lańska i Edyta Krzemińska,
– kucharki ZSP nr1: Anna Puzaitis, Marzena Filipczak i Lucyna Onufrejuk.

Darczyńcy przedmiotów na aukcje:
– Fundacja WOŚP,
– burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk,
– sekretarz Miasta Terespol Józef Paderewski,
– Pracownia ceramiczna MOK Terespol, Danuta Izdebska,
– Pracownia tkacka MOK Terespol, Janusz Turecki,
– Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej,
– Pizzeria ,,Mamma Mia” Natalia Wierzbicka,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,
– Klub Mulks Zirve Terespol,
Mateusz Skulimowski,
– Pizzeria ,,Solare” w Terespolu, Radosław Bancarzewski,
– Męski Zakład Fryzjerski ,,u Rudej”, Ania Wakulska,
– fotograf, regionalista, Grzegorz Maciuk,
– Gminne Centrum Kultury w Kobylanach,
– Radny Gminy Terespol,
– Anonimowi darczyńcy.
SIEMA !!!


materiał: MOK Terespol
tekst zdjęcia: Łukasz Pogorzelski MOK Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *