Reklama

Małaszewicze: „Europejskie praktyki drogą do sukcesu zawodowego”

Projekt „Europejskie praktyki drogą do sukcesu zawodowego” o numerze 2017-1-PL01-KA102-037675 jest realizowany przez Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach w okresie 01.09.2017 – 31.08.2018. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER Kształcenie i szkolenie zawodowe, na podstawie umowy numer POWERVET-2017-1-PL01-KA102-037675.

W ramach projektu 63 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodach technik transportu kolejowego (43 osoby), technik informatyk (15 osób) i technik pojazdów samochodowych (5 osób) wyjedzie na trzy tygodniowe staże w greckich przedsiębiorstwach.

Realizacja tego projektu przyczyni się do lepszego przygotowania naszych uczniów do pracy i funkcjonowania w Europie. Organizacja zagranicznych staży to sposób na zapoznanie uczniów z realiami zatrudnienia i wymaganiami pracodawców na europejskim rynku pracy. Praktyczna nauka zawodu u przedsiębiorcy to dla uczniów okazja do rozwoju w obranej ścieżce zawodowej. Wyjazd umożliwi młodzieży dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz poznanie innej, często bardziej efektywnej organizacji pracy.
Praktyka zagraniczna to dla młodych ludzi także okazja do nauki i doskonalenia języka obcego, w tym branżowego. Dzięki mobilności uczniowie rozwiną kompetencje społeczne i osobiste, takie jak: pewność siebie, wiara we własne możliwości, umiejętność komunikacji i pracy w zespole, przedsiębiorczość.

Mobilność wpłynie też na rozwój kulturowy młodych osób, w tym w szczególności integrację ze społeczeństwem europejskim. Praktyki zagraniczne i doświadczenia z nich wyniesione to również okazja dla Szkoły do nawiązania lepszych kontaktów z przedsiębiorcami i poszerzenia wiedzy pracowników i nauczycieli.

Mobilność zagraniczna odbędzie się w okresie 08.04.2018 – 28.04.2018, a ich organizacją zajmie się nasz partner – Kika Mobility Training Center. Przed wyjazdem na staż uczniowie przejdą przez proces przygotowania do mobilności organizowany w formie zajęć dodatkowych w Szkole.

Odbędą się zajęcia z języka branżowego prowadzone w podziale na grupy zawodowe, zajęcia kulturowe, dotyczące m.in. norm i obyczajów charakterystycznych dla kraju przyjmującego oraz warsztaty pedagogiczne o charakterze motywacyjno-integracyjnym.

Umiejętności uczniów zdobyte podczas staży zostaną potwierdzone przez dokumenty uznawane w Europie w ramach Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu zawodowym (ECVET), dokument Europass Mobilność oraz krajowe certyfikaty, które z pewnością stanowić będą istotny punkt CV i zwrócą uwagę potencjalnych pracodawców. Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, przejazdy lokalne w Grecji pokryte zostaną z budżetu projektu.


materiał: Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
tekst: Marek Selerski Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama