Opłatkowe Spotkanie Emerytów i Rencistów w Sławatyczach (galeria)

Podobnie jak w latach ubiegłych niedługo po Nowym Roku 4 stycznia odbyło się „Spotkanie Opłatkowe” organizowane przez miejscowe Koło Związku Emerytów i Rencistów. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. odprawioną w kościele parafialnym przez ks. Mirosława Krupskiego proboszcza miejscowej parafii. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do sali widowiskowej GOK-u, gdzie na powitanie zagrała kapela ludowa w repertuarze kolęd i pastorałek w wersji instrumentalnej.

Po wspólnej modlitwie zebrani przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Nie zabrakło życzeń od przedstawicieli Zarządu Rejonowego Rencistów i Emerytów, władz samorządowych, ks. proboszcza. Zaproszeni goście zostali serdecznie powitani przez organizatorów.

Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu z przygotowanymi potrawami i pysznym ciastem. Nie zabrakło również akcentów artystycznych. W części artystycznej spotkania przygrywała miejscowa kapela ludowa; swój kunszt wokalny w repertuarze kolęd i pastorałek zaprezentowały Hania Sobczuk i Elżbieta Gruszkowska. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Świąteczna dekoracja i śpiew kolęd sprawiły, że zebrani mogli ponownie przeżyć te wyjątkowe świąteczne chwile.

To niezwykłe wydarzenie swoją obecnością zaszczycili : Wójt Gminy Grzegorz Kiec, Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Buczek, Ks. Proboszcz Mirosław Krupski, przedstawiciele Powiatowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Spotkanie zorganizowali Koło ZE i R oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.


materiał: GOK Sławatycze
tekst : B. Szulej
zdjecia: R. Szczur
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *