“Zapobiegajmy pożarom” – wyniki eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego (galeria)

5 grudnia 2017 roku rozstrzygnięte zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem “Zapobiegajmy pożarom”. Na konkurs wpłynęło 49 prac plastycznych : 21 z I grupy wiekowej, 23 z II grupy wiekowej oraz 5 z III grupy wiekowej.

Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest artystyczna wypowiedź plastyczna dzieci i młodzieży o tematyce strażackiej, zachęcenie młodych ludzi do aktywności twórczej, zapewnienie młodym twórcom oceny profesjonalnego jury i możliwości uzyskania, wskazówek pomocnych w dalszym rozwoju.

Podczas oceniania prac jury wzięło pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania i technika wykonanej pracy, oryginalność pomysłu, stopień trudności (odpowiedni do wieku autora pracy), ogólny wyraz artystyczny – estetyka pracy.

Oceny prac konkursowych dokonała Gminna Komisja Konkursowa w następującym składzie: Daniluk Józef (Komendant Gminny OSP), Elert Elżbieta (inspektor ds. obrony cywilnej, wojskowości i OSP), Maria Szmytko (Sekretarz Gminy), Łubik Sylwia (pracownik administracyjny), Beata Chruściel (inspektor ds. księgowości oświaty), Rafał Tomczak (grafik).

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczestników:

I grupa wiekowa- przedszkola:
Aniela Stepulak, klasa „0”; Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
Karol Górniak, klasa”0”; Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
Albert Gaszewski, klasa ‘0”; Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
Dominika Pawlikowska, klasa „0”; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach
Tomasz Skolimowski, klasa „0”; Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy

II grupa wiekowa- szkoła podstawowa klasy I – III
Monika Mironiuk,klasa I; Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
Anna Oleksiuk, klasa III; Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
Mateusz Jadczuk, klasa I; Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
Amelia Siejko, klasa III ; Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy
Gabriela Jakubowicz, klasa -III.; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach

III grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy IV do VI
Klaudia Chwedoruk, klasa II gimnazjum; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
Dawid Wawrzycki, klasa VI; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
Szymon Nakaziuk, klasa VII; Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
Oliwia Rudnicka, klasa IV; Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
Emilia Matejek, klasa IV; Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Misiach

Organizatorzy i komisja składają serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami i gratulują wybitnych osiągnięć młodym artystom.


materiał: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski
tekst: Sylwia Łubik Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *