GBP w Konstantynowie – wygrana w konkursie Kinder Mleczna Kanapka (film)

02 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie odbyło się uroczyste rozpakowanie nagrody jaką otrzymała placówka w ogólnopolskim konkursie „Kinder mleczna kanapka – Przerwa na wspólne czytanie”. 

Biblioteka wygrała aż 250 książek oraz pufy do siedzenia. Konkurs polegał na głosowaniu internetowym na wybraną placówkę biblioteczną. Do konkursu zgłoszonych było ponad 1000 bibliotek, konstantynowska zdobyła aż ponad 47 tys. głosów zajmując 11 miejsce w Polsce i trzecie w województwie lubelskim.  Serdecznie gratulujemy!
– Spotykamy się z wesołej okazji, otwieramy paczki z nagrodą, którą zdobyła biblioteka w konkursie “Przerwa na wspólne czytanie”, są to paczki z książkami i pufami do siedzenia. Książki są to tytuły głównie dla dzieci i młodzieży, bardzo kolorowe, jest co czytać i oglądać. Są to nagrody dla dzieci, dla nich zbieraliśmy głosy i na nich liczymy jako czytelników, że będą przychodzić do biblioteki  – mówi Beata Łyczewska, dyrektor GBP w Konstantynowie.

– To nie tylko sukces biblioteki, ale sukces wszystkich tych, którzy wzięli udział w głosowaniu. Cieszę się, bo pozwala to przede wszystkim na zwiększenie księgozbioru, a po drugie jest to wspaniała promocja biblioteki i Konstantynowa – mówi Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów.


materiał: Radiobiper Konstantynów
film / zdjęcie: Mariusz Maksymiuk / Eryk Kaliszuk  / Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *