Sosnówka: Uroczyste otwarcie łącznika drogi Żeszczynka – Stasiówka

Wczoraj, w dniu 10 stycznia 2018r. na terenie gminy Sosnówka odbyło się otwarcie drogi powiatowej 1084L łączącej miejscowość Żeszczynka (gmina Sosnówka) z miejscowością Stasiówka (gmina Łomazy). Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dziś opis i kilka zdjęć, niebawem materiał video. Zapraszamy!

To właśnie dzięki dofinansowaniu projektu pn. „Budowa i przebudowa drogi powiatowej 1084L Stasiówka-Żeszczynka-Motwica w miejscowościach: Rozwadówka, Żeszczynka” udało się wybudować 1,32 km i przebudować 0,95 km drogi powiatowej.

Ten pobudowany fragment to odcinek zaczynający się w lesie pomiędzy Stasiówką a Żeszczynką i kończący się na zabudowie kolonijnej przed Żeszczynką. Tu na dotychczasowej drodze gruntowej, wzmocniono drogę podbudową z tłucznia i na to położono dywan asfaltowy. Powstało kilka nowych zjadów z drogi, wykonano rowy odwadniające na wybudowanym odcinku i przepusty pod zjazdami. Część z nich poprowadzona jest rowem krytym z pobudowanymi w celu separacji mułu i możliwości jego usuwania studniami kanalizacji deszczowej.

Przebudowano natomiast odcinek od zabudowy kolonijej w kierunku do wsi Żeszczynka. Ten odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową. Podobne prace wykonano w samej Rozwadówce (to dalszy ciąg drogi 1084L). Tu, w okolicach remizy OSP w Rozwadówce na długości ok. 250 metrów wymieniono dywanik asfaltowy i utwardzono pobocza.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński, Dyrektor ZDP Krystyna Beń, Wójt Gminy Sosnówka Marek Korpysz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Sosnówka Ewa Olczuk.

Na uroczystości obecni byli także Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, wykonawcy inwestycji, sołtysi, radni gminy Sosnówka, pracownicy UG Sosnówka i jednostek podległych oraz mieszkańcy pobliskich wsi. Ksiądz Robert Bartosik odmówił modlitwę w intencji użytkowników dróg i poświęcił nowo oddane do użytku odcinki.

Przeprowadzona inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania okolicznych mieszkańców. Ma także znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu i skrócenie czasu przejazdu w kierunku gminy Łomazy. Wartość całkowita inwestycji wyniosła w przybliżeniu 1, 4 mln zł.

materiał: Radiobiper Sosnówka
temat: Sosnówka gmina / ZDP Biała Podlaska
tekst: sosnowka.pl / Leszek Niedaleki
mapa: google.pl/maps
zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *