Danny Handley muzyk legendarnego zespołu The Animals & Friends zagra w Białej Podlaskiej

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz restauracja Verona zapraszają na Karnawał Bluesowy. Wystąpi brytyjski gitarzysta i wokalista Danny Handley Band – znany m.in. ze współpracy z legendarną grupą The Animals & Friends. Koncert odbędzie się  24 stycznia (środa), godz.20.30, Biała Podlaska restauracja Verona ul. Janowska 4/8, tel.83/344 20 20.

Bilety w cenie 50 zł już są dostępne w przedsprzedaży w Veronie. Rezerwacja miejsc tylko po wcześniejszym zakupie biletu.

Danny Handley, urodzony w 1976 roku w Burnley (Lancashire), jest brytyjskim muzykiem, najbardziej znanym z roli gitarzysty i wokalisty w zespołach Animals & Friends i Natural Born Swingers Richa Lee. Od najmłodszych lat pasjonuje się Beatlesami, Elvisem Presleyem i Chuckiem Berry. W wieku 11 lat zakupuje egzemplarz Gibson Les Paul i pobiera lekcje gry na gitarze u Dave’a Duxbury’ego w Burnley. Utalentowany muzycznie Danny w wieku 13 lat zaczyna już koncertować. Gra utwory z The Shadows, Chuck Berry, Gene Vincent, Jerry Lee Lewis i Elvisa Presleya. Danny współpracuje wówczas z wieloma grupami. Uczy także gry na gitarze w Nelson & Colne College. W 2008 roku zakłada projekt Danny Handley Blues. W sierpniu 2009 roku zastępuje Johna Williamsona, który złamał ramię, w Animals & Friends. Pod wrażeniem jego występu, zespół zatrudnia go do swojej trasy w Szkocji. Danny na dobre dołącza do grupy we wrześniu 2011 roku. W 2012 zostaje członkiem Natural Born Swingers Richa Lee, obok m.in. Rica Lee, perkusisty Ten Years After. Z Zespołem tym wydaje album “Put A Record On”.


materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / grafiki: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *