Reklama

Biała Podlaska: Twórczość Josepha Conrada tematem debaty licealistów (galeria)

10 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się ciekawe spotkanie poświęcone twórczości pisarza Josepha Conrada, w której wzięli udział licealiści z II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej. Spotkanie nawiązywało do obchodzonego w ubiegłym roku Roku Josepha Conrada. 

– Dziś spotykamy się na czytelniczej debacie nad Conradem w związku z Rokiem Conrada w 2017 roku. Skupimy się na lekturze “Amy Foster”. Jest to dobra lektura do debaty, ponieważ są tam postacie takie niejednoznaczne, a lektura jest poza tym bardzo współczesna, bo traktuje o obcych, obcości w nowym środowisku. Dzisiaj dużo się mówi o emigrantach i jest to aktualny temat. Chcemy się dowiedzieć, jak młodzież reaguje, jakie są jej oceny i postawy wobec takiej sytuacji. Trochę chcemy ich sprowokować – mówi Dorota Bojarczuk-Dziurda, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

Młodzież miała za zadanie wskazać głównych bohaterów opowiadania, spróbować ich scharakteryzować i określić ich postawę. Następnie dyskutanci mogli “powalczyć” w swoich ocenach postaci oraz przekładając ich problemy do współczesności debatować nad ich aktualnością.

– Biblioteka Pedagogiczna zaproponowała nam udział w takiej debacie. W tamtym roku odbyła się debata poświęcona Sienkiewiczowi, natomiast w tym roku Conradowi. Bardzo sobie chwalę taką współpracę ze względu na to, że młodzież ma możliwość swobodnego wypowiedzenia się w innej przestrzeni   – mówi Małgorzata Chwedczuk, nauczyciel j. polskiego w II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej.

 


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Zaginął: Tomasz Giełazis

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej poszukują osoby zgłoszonej jako zaginiona: 43-letniego Tomasza Giełazis. W dniu 31 sierpnia 2019 r. przebywając na terenie Białej Podlaskiej wraz z partnerką, pozostawiając dokumenty oraz wszystkie rzeczy osobiste, opuścił mieszkanie. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie kontaktował się z rodziną lub partnerką, a jego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

Czytaj więcej »

Województwo: TESLA o wartości 300 tys. zł odzyskana w Dorohusku

Wczoraj (19 września) w godzinach wieczornych, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 33 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki TESLA o szacunkowej wartości 300 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili iż pojazd jest poszukiwany jako utracony w Norwegii.

Czytaj więcej »

Reklama