Reklama

Szpital w Białej – Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG otwarta (galeria)

W dniu 3 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej miało miejsce otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG zlokalizowanej w Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych WSzS w Białej Podlaskiej z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego.

W bialskim szpitalu funkcjonuje już Dział Diagnostyki Obrazowej, gdzie realizowane są świadczenia w zakresie m.in. badań tomografii komputerowej i RTG. Uruchomienie dodatkowego punktu podyktowane jest rosnącym zapotrzebowaniem na te usługi.
W celu kompleksowej diagnostyki oraz zwiększenia jakości świadczonych usług w trosce o pacjentów uruchomiona została druga Pracownia Tomografii Komputerowej i Rentgenowskiej. Pracownia zlokalizowana jest w budynku CCZiF – Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych – wejście od ul. Jana II Kazimierza.

W dn. 3 stycznia uroczystego otwarcia Pracowni Tomografii Komputerowej i Pracowni RTG dokonano z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego. W pracowni znajdują się wysokiej klasy tomograf komputerowy 16-rzędowy oraz aparat RTG – o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Należy podkreślić, że w 2017 roku z budżetu Województwa Lubelskiego został zakupiony aparat RTG z ramieniem C o wartości blisko 1 mln zł – urządzenie pozwala poprzez wizualizację procesu kontrolować procedurę wprowadzania elektrod do jam serca. Aparat znajduje się w pracowni wszczepiania stymulatorów bialskiego szpitala.


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
tekst: Magdalena Us z-ca Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego, rzecznik Prasowy Szpitala / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kultura: Pranky – nowy teledysk oktetu Emila Miszka

„Pranky” to premierowy klip, który zapowiada drugi album składu prowadzonego przez aktualnego laureata Fryderyka w kategorii jazzowy debiut roku, Emil Miszk and The Sonic Syndicate. Singiel promuje album „Artificial Stupidity”, który ujrzy światło dzienne 15 marca.

Czytaj więcej »

Medyczne Studium Zawodowe : Pasja + Praca + Pomaganie = zawód: terapeuta zajęciowy

Czy nie byłoby cudownie mieć pracę, którą się po prostu lubi? Czy chcesz robić w pracy to co przynosi Ci największą przyjemność, której poświęcasz tylko wolne chwile? Czy chcesz zarabiać i przy tym pomagać innym? Jeżeli na te pytania Twoja odpowiedz jest twierdząca to znaczy, że masz dobre serce i szanse zrealizować się zawodowo jako terapeuta zajęciowy.

Czytaj więcej »

Zabawa choinkowa dla dzieci w Ossówce (zaproszenie)

Koło Gospodyń Wiejskich „Ossowianki” zaprasza wszystkie dzieci na zabawę choinkową, która odbędzie się 1 lutego (sobota) o godz. 15:00 w świetlicy w Ossówce (gm. Leśna Podlaska). W programie gry i zabawy z nagrodami, tańce oraz słodki poczęstunek.

Czytaj więcej »

Reklama