Reklama

Szpital w Białej – Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG otwarta (galeria)

W dniu 3 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej miało miejsce otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG zlokalizowanej w Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych WSzS w Białej Podlaskiej z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego.

W bialskim szpitalu funkcjonuje już Dział Diagnostyki Obrazowej, gdzie realizowane są świadczenia w zakresie m.in. badań tomografii komputerowej i RTG. Uruchomienie dodatkowego punktu podyktowane jest rosnącym zapotrzebowaniem na te usługi.
W celu kompleksowej diagnostyki oraz zwiększenia jakości świadczonych usług w trosce o pacjentów uruchomiona została druga Pracownia Tomografii Komputerowej i Rentgenowskiej. Pracownia zlokalizowana jest w budynku CCZiF – Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych – wejście od ul. Jana II Kazimierza.

W dn. 3 stycznia uroczystego otwarcia Pracowni Tomografii Komputerowej i Pracowni RTG dokonano z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego. W pracowni znajdują się wysokiej klasy tomograf komputerowy 16-rzędowy oraz aparat RTG – o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Należy podkreślić, że w 2017 roku z budżetu Województwa Lubelskiego został zakupiony aparat RTG z ramieniem C o wartości blisko 1 mln zł – urządzenie pozwala poprzez wizualizację procesu kontrolować procedurę wprowadzania elektrod do jam serca. Aparat znajduje się w pracowni wszczepiania stymulatorów bialskiego szpitala.


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
tekst: Magdalena Us z-ca Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego, rzecznik Prasowy Szpitala / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Święto Lotnictwa w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Program uroczystości: godz. 11.00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. kapelana SG ppłk. Wiesława Kondraciuka w intencji Lotnictwa Polskiego w kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza Królewicza przy ul. Dokudowskiej w Białej Podlaskiej (we Mszy uczestniczyć będą poczty sztandarowe 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego Sił Powietrznych, 34. Pułku Piechoty i inne)

Czytaj więcej »

Reklama