Kodeń: Chodnik przy 1 Maja. Odcinek krótki, ale jakże potrzebny (galeria)

Przedstawiamy kolejne zrealizowane w 2017 roku zadanie przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej, tym razem zadania współfinansowane z samorządem Gminy Kodeń. Wybudowano plombę chodnika. W tym miejscu na prawdę go brakowało.

Niby nie dużo, bo ok. 80 metrów, ale i to pozwoliło skomunikować ulicę 1 Maja na odcinku od ul. Morwowej do Terespolskiej. Dodatkowo plomba chodnika uporządkowała ten fragment Kodnia. Przeprowadzona inwestycja wyeksponowała też zabytkowy krzyż – pomnik stojący na rogu ul. 1 Maja i Terespolskiej.

To już druga po ścieżce rowerowej w Lebiedziewie (LINK) inwestycja Rejonu Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej zrealizowana w 2017 roku. To również jedno z tych mniejszych zamierzeń, ale widać na załączonych zdjęciach, że czasami niewiele potrzeba, aby nadać miejscu zupełnie nową jakość.

Uporządkowanie miejsca, nadanie ciągu deptakom, uładzenie i rewitalizacja opisywanego miejsca w Kodniu kosztowała niespełna 31 tys zł. Aż 75 procent kosztów to wkład Gminy Kodeń. Reszta to zaangażowanie Rejonu Dróg Wojewódzkich, do których podlega ulica 1 Maja.

Z nowego chodnika korzystają zarówno mieszkańcy, ale i pielgrzymi czy też turyści. Znacznie poprawił się komfort przemieszkania z centrum Kodnia do Kodnia Pierwszego. Nie bez znaczenia jest w tym miejscu poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szosa wojewódzka, wjazd do centrum osady, liczne tu i ostre zakręty nie należały do najbezpieczniejszych dla ruchu pieszych.

Kontekst:
Budowę chodnika przeprowadzono przy ul. 1 Maja w Kodniu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 816 Terespol – Kodeń – Sławatycze – Włodawa – Dorohusk – Horodło – Zosin. Prace prowadzono na odcinku od km 16+760 do km 16+826. Łącznie ok. 70 metrów przy ulicy 1 Maja i dodatkowe kilkanaście metrów wąsa pod pomnik i przy ul. Terespolskiej.
Wartość zadania – 30.699,00 zł. (w 75% finansowane przez gminę Kodeń)

materiał: Radiobiper Kodeń
temat: Rejon Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej / Kodeń gmina
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
mapa: google.pl/maps
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *