Reklama

13 grudnia 1981 – 13 grudnia 2017. Rozmowa z dr Krzysztofem Piechem (film)

Dr Krzysztof Piech. Wykładowca bialskiego AWF. Znany działacz sportowy. Prekursor wielu przedsięwzięć o charakterze sportowym i wyczynowym. Wprowadzał na teren Podlasia i jako pierwszy promował “chodzenie z kijkami”. Dziś w nietypowej roli komentatora wydarzeń z grudnia 1981 roku. Odważnie i spostrzegawczo porównuje wydarzenia sprzed lat do obecnej sytuacji politycznej w Polsce XXI wieku.

 

Dr Krzysztof Piech. Wykładowca bialskiego AWF. Znany działacz sportowy. Prekursor wielu przedsięwzięć o charakterze sportowym i wyczynowym. Wprowadzał na teren Podlasia i jako pierwszy promował chodzenie z kijkami”. Dziś w nietypowej roli komentatora wydarzeń z grudnia 1981 roku. Odważnie i spostrzegawczo porównuje wydarzenia sprzed lat do obecnej sytuacji politycznej w Polsce XXI wieku. Warto posłuchać choćby po to, by móc wyrazi własne zdanie. Zgodzić się? A być może rozpocząć polemikę. Radiobiper dziękuję za możliwość przeprowadzenia tej rozmowy. Zawarte w niej wspomnienia z Lublina z roku 1981 oraz porównania sytuacji tamtej do tej obecnej są nad wyraz trafne. Zapraszamy do materiału filmowego.

 

 


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Panie Krzysztofie całkowicie zgadzam się z panem .Nasze drogi krzyżowały się ale wnioski końcowe zgodne . Ja pochodzę z Białej skończyłem LO 1 a potem zacząłem WSI (eksploatacja samochodów) i stąd poznanie FSC Z różnych przyczyn przeniosłem się z Lublina do Gdańska na PG Rok 81 zastał mnie w Stoczni i mimo kierowniczego stanowiska popierałem strajk ale po latach na spotkaniach z kolegami z LO przeprosiłem ich za to i potwierdzam jak pana kolega młody z FSC że gdybym widział efekty to sam rozpędzałbym te strajki . Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności i realizacji swoich planów Ja bywam w Białej i widzę zarówno te lepsze jak i gorsze strony Najbardziej strzeżony obiekt w Białej to nie banki a pomnik co poprawia mnie humor . Pozdrawiam

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kodeń: Niewybuch znaleziony podczas prac polowych

Mieszkaniec gm. Kodeń znalazł podczas prac polowych niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Mężczyzna od razu powiadomił Policję. Wczoraj „niebezpieczne znalezisko” zostało zneutralizowane. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Czytaj więcej »

Zaginiony: Bartosz Wołowik

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej prowadzi poszukiwania za osobą zgłoszoną jako zaginiona : Bartosz Wołowik s. Mariusz, Beata ur. 2005.02.12 zam.21-500 Biała Podlaska ul. Mickiewicza

Czytaj więcej »

Porady: Nieudana podróż samolotem. Na jakich zasadach można dochodzić odszkodowania po wakacjach?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu. Jednak wciąż wielu z nas nie wie, że takie trudności można reklamować, aby choć w niewielkim stopniu zrekompensować urlopowe niedogodności. Kiedy można uzyskać odszkodowanie za nieudaną podróż samolotem podczas wakacji i jak dochodzić swoich praw?

Czytaj więcej »

Reklama