Reklama

13 grudnia 1981 – 13 grudnia 2017. Rozmowa z dr Krzysztofem Piechem (film)

Dr Krzysztof Piech. Wykładowca bialskiego AWF. Znany działacz sportowy. Prekursor wielu przedsięwzięć o charakterze sportowym i wyczynowym. Wprowadzał na teren Podlasia i jako pierwszy promował “chodzenie z kijkami”. Dziś w nietypowej roli komentatora wydarzeń z grudnia 1981 roku. Odważnie i spostrzegawczo porównuje wydarzenia sprzed lat do obecnej sytuacji politycznej w Polsce XXI wieku.

 

Dr Krzysztof Piech. Wykładowca bialskiego AWF. Znany działacz sportowy. Prekursor wielu przedsięwzięć o charakterze sportowym i wyczynowym. Wprowadzał na teren Podlasia i jako pierwszy promował chodzenie z kijkami”. Dziś w nietypowej roli komentatora wydarzeń z grudnia 1981 roku. Odważnie i spostrzegawczo porównuje wydarzenia sprzed lat do obecnej sytuacji politycznej w Polsce XXI wieku. Warto posłuchać choćby po to, by móc wyrazi własne zdanie. Zgodzić się? A być może rozpocząć polemikę. Radiobiper dziękuję za możliwość przeprowadzenia tej rozmowy. Zawarte w niej wspomnienia z Lublina z roku 1981 oraz porównania sytuacji tamtej do tej obecnej są nad wyraz trafne. Zapraszamy do materiału filmowego.

 

 


materiał: Radiobiper Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Panie Krzysztofie całkowicie zgadzam się z panem .Nasze drogi krzyżowały się ale wnioski końcowe zgodne . Ja pochodzę z Białej skończyłem LO 1 a potem zacząłem WSI (eksploatacja samochodów) i stąd poznanie FSC Z różnych przyczyn przeniosłem się z Lublina do Gdańska na PG Rok 81 zastał mnie w Stoczni i mimo kierowniczego stanowiska popierałem strajk ale po latach na spotkaniach z kolegami z LO przeprosiłem ich za to i potwierdzam jak pana kolega młody z FSC że gdybym widział efekty to sam rozpędzałbym te strajki . Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności i realizacji swoich planów Ja bywam w Białej i widzę zarówno te lepsze jak i gorsze strony Najbardziej strzeżony obiekt w Białej to nie banki a pomnik co poprawia mnie humor . Pozdrawiam

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terebela: Magia świąt Stowarzyszenia Terra Bella (galeria)

W dniu dzisiejszym w świetlicy wiejskiej w Terebeli (gm. Biała Podlaska) miał miejsce I Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez lokalną społeczność dla lokalnej społeczności. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Terra Bella”, ale jak same przyznają przy dużej pomocy i wyrozumiałości panów, od kilku już tygodni spotykały się aby wykonać świąteczne piękności na wigilijne stoły.

Czytaj więcej »

Powiat Bialski ma projekt budżetu na 2020 rok! Oto najważniejsze planowane inwestycje!

Na ostatniej w tym roku zaplanowanej na dzień 30 grudnia sesji Rady Powiatu, radni dyskutować będą nad przyjęciem w proponowanej przez Zarząd Powiatu i Starostę Bialskiego budżetem Powiatu Bialskiego na rok 2020. Grubo ponad 150 mln zł sięgają zaplanowane na przyszły rok dochody i wydatki. Przyszły rok ponownie upłynie pod hasłem budowy dróg! Będzie tego dużo. Ciekawostką są zapisane środki na opracowanie projektowe budowy Powiatowego Centrum Administracji – własnej, długo oczekiwanej siedziby Starostwa Powiatowego!

Czytaj więcej »

Reklama