XI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików

W dniach 09-10.12.2017r. w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej został rozegrany XI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików. Turniej przeprowadzono przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska pana Dariusza Stefaniuka.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Prezydenta Miasta, pan Michał Litwiniuk Rywalizowało w nim 16 zespołów w dwóch kategoriach: młodzika i kadeta, łącznie ponad dwustu zawodników. Doskonale spisały się w turnieju obydwa zespoły gospodarzy, UKS-u Serbinów Biała Podlaska pod wodzą trenerów Joanny i Macieja Sobierajów oraz Pawła Wasiaka. Obydwa zespoły znalazły się na podium.

Młodzicy wygrali swoją grupę eliminacyjną, w półfinale stoczyli zacięty i niezwykle emocjonujący pojedynek z zespołem UMKS MOS Wola Warszawa wygrywając 2:1. W finale 2:0 pokonali MUKS Huragan Wołomin zajmując I miejsce w turnieju.

W kategorii kadeta prym wiodły zespoły z Mazowsza. I miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Plas Warszawa, którzy pokonali w ostatecznej klasyfikacji UMKS MOS Wola Warszawa lepszym stosunkiem setów(9:2 – 8:2). Zespół UKS „Serbinów” uplasował się na III miejscu.

Nagrodę MVP, najlepszego zawodnika turnieju w kategorii młodzika otrzymał Przemysław Peryt z Serbinowa. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się także bialczanie Michał Bielecki, Karol Kupiński, Adrian Kulawiec i Kamil Juszczyński.