Reklama

Technologiczny sukces bialskiej „Szóstki”! (aktualizacja)

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej pokonała 250 placówek z całego kraju i zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla innowacyjnych szkół podstawowych „Jestem Smart 3” zorganizowanym przez wydawcę magazynu „TIK w Edukacji”.

Celem konkursu było propagowanie mądrego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych w szkole i poza nią. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu dnia z technologią i „Szóstka” pokazała, że nowoczesna technologia nie jest jej obca. Projekt szkoły z naszego miasta promował użycie technologii w uczeniu się i nauczaniu przedmiotów ścisłych. Rozwijał integrację społeczności uczniowskiej w wymiarze międzywydziałowym, tj. uczenie się od siebie nawzajem.

Nazwa projektu „Jestem smart – let’s keep in touch” odnosi się do wykorzystania technologii w badaniu otaczającego nas świata, jak również w budowaniu relacji z innymi. Na szeroki wachlarz podjętych działań jury zwróciło szczególną uwagę. Nauczyciele przygotowali jedenaście niestandardowych lekcji.
W ramach dnia z technologią uczniowie brali udział m.in. w międzywydziałowej lekcji techniki z użyciem robotów z klocków lego, plenerowej lekcji przyrody z użyciem telefonu komórkowego, grze szkolnej dla klas piątych i siódmych „Szóstka liczy”, międzywydziałowej lekcji kodowania z wykorzystaniem ozobotów, czy tabletowej lekcji przyrody. Koordynatorami projektu była pani Sylwia Radecka, Iwona Soroka oraz pan Dariusz Sokolnicki.

W ramach nagrody delegacja szkoły uczestniczyła w dniach 8-9.12.2107r w IX OGÓLNOPOLSKIM ZLOCIE INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW, prestiżowej konferencji edukacyjnej organizowanej w Ustroniu, gdzie otrzymała nagrody dla szkoły o wartości 2 tysięcy złotych.

Celem Ogólnopolskich Zlotów jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań stosowanych w edukacji. Oprócz wykładów odbyły się także warsztaty, które będą źródłem inspiracji na prowadzenie lekcji w szkołach. Zaprezentowano porady dotyczące najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do wdrożenia w placówkach oświatowych – mówi wicedyrektor szkoły pani Marzena Paszkowska.

Nasz sukces jest ukoronowaniem szeregu działań prowadzonych w szkole. – stwierdza dyrektor ZSO nr 2 pan Maciej Kosik. Po latach doposażenia placówki, uczniowie „Szóstki” mogą uczyć się w wykorzystaniem tabletów, ekranów dotykowych, ozobotów, czy robotów Lego Mind Storms. – dodaje. Ponadto, Szkoła Podstawowa nr 6 realizuje już drugi projekt Erasmus+ pt.

„Kliknij i edytuj swoją przyszłość” w ramach, którego nauczyciele biorą udział w szkoleniach technologicznych w wielu państwach Europy. Dzięki tym przedsięwzięciom szkoła wdraża nauczanie z użyciem tabletów w klasach czwartych i piątych. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole używane są wszystkie nowoczesne technologie dostępne dla szkół.

Z ostatniej chwili:
Właśnie dowiedzieliśmy się o wpisaniu Szkoły Podstawowej nr6 w Białej Podlaskiej na stronie komisji europejskiej jako przykładu dobrych praktyk! Dotyczy działań związanych z realizacja projektów Erasmus+
http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/#search/keyword=Biała Podlaska&matchAllCountries=false


materiał: Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Marzena Paszkowska wicedyrektor SP 6

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama