Reklama

Technologiczny sukces bialskiej „Szóstki”! (aktualizacja)

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej pokonała 250 placówek z całego kraju i zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla innowacyjnych szkół podstawowych „Jestem Smart 3” zorganizowanym przez wydawcę magazynu „TIK w Edukacji”.

Celem konkursu było propagowanie mądrego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych w szkole i poza nią. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu dnia z technologią i „Szóstka” pokazała, że nowoczesna technologia nie jest jej obca. Projekt szkoły z naszego miasta promował użycie technologii w uczeniu się i nauczaniu przedmiotów ścisłych. Rozwijał integrację społeczności uczniowskiej w wymiarze międzywydziałowym, tj. uczenie się od siebie nawzajem.

Nazwa projektu „Jestem smart – let’s keep in touch” odnosi się do wykorzystania technologii w badaniu otaczającego nas świata, jak również w budowaniu relacji z innymi. Na szeroki wachlarz podjętych działań jury zwróciło szczególną uwagę. Nauczyciele przygotowali jedenaście niestandardowych lekcji.
W ramach dnia z technologią uczniowie brali udział m.in. w międzywydziałowej lekcji techniki z użyciem robotów z klocków lego, plenerowej lekcji przyrody z użyciem telefonu komórkowego, grze szkolnej dla klas piątych i siódmych „Szóstka liczy”, międzywydziałowej lekcji kodowania z wykorzystaniem ozobotów, czy tabletowej lekcji przyrody. Koordynatorami projektu była pani Sylwia Radecka, Iwona Soroka oraz pan Dariusz Sokolnicki.

W ramach nagrody delegacja szkoły uczestniczyła w dniach 8-9.12.2107r w IX OGÓLNOPOLSKIM ZLOCIE INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW, prestiżowej konferencji edukacyjnej organizowanej w Ustroniu, gdzie otrzymała nagrody dla szkoły o wartości 2 tysięcy złotych.

Celem Ogólnopolskich Zlotów jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań stosowanych w edukacji. Oprócz wykładów odbyły się także warsztaty, które będą źródłem inspiracji na prowadzenie lekcji w szkołach. Zaprezentowano porady dotyczące najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do wdrożenia w placówkach oświatowych – mówi wicedyrektor szkoły pani Marzena Paszkowska.

Nasz sukces jest ukoronowaniem szeregu działań prowadzonych w szkole. – stwierdza dyrektor ZSO nr 2 pan Maciej Kosik. Po latach doposażenia placówki, uczniowie „Szóstki” mogą uczyć się w wykorzystaniem tabletów, ekranów dotykowych, ozobotów, czy robotów Lego Mind Storms. – dodaje. Ponadto, Szkoła Podstawowa nr 6 realizuje już drugi projekt Erasmus+ pt.

„Kliknij i edytuj swoją przyszłość” w ramach, którego nauczyciele biorą udział w szkoleniach technologicznych w wielu państwach Europy. Dzięki tym przedsięwzięciom szkoła wdraża nauczanie z użyciem tabletów w klasach czwartych i piątych. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole używane są wszystkie nowoczesne technologie dostępne dla szkół.

Z ostatniej chwili:
Właśnie dowiedzieliśmy się o wpisaniu Szkoły Podstawowej nr6 w Białej Podlaskiej na stronie komisji europejskiej jako przykładu dobrych praktyk! Dotyczy działań związanych z realizacja projektów Erasmus+
http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/#search/keyword=Biała Podlaska&matchAllCountries=false


materiał: Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Marzena Paszkowska wicedyrektor SP 6

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Czytaj więcej »

Już w lutym! Arua Cup i Arua Party! (zaproszenie)

Pierwszego lutego br., w godzinach 10-16, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim (ul. Zahajkowska) odbędą się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział zadeklarowali Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Czytaj więcej »

Reklama