Reklama

Kryminałki: Funkcjonariusz SG ujawnił poza służbą nietrzeźwego kierowcę motoroweru

Ponad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie „motorowerzysta”, któremu dalsza jazdę uniemożliwił funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusz SG z Placówki w Terespolu, był już po służbie i wracał samochodem do domu. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim motorower, którego kierowca jechał tzw. „wężykiem” praktycznie po całej szerokości jezdni. Funkcjonariusz, podejrzewając że kierowca  motoroweru może być pod wpływem alkoholu, wyprzedził go i dawał mu znaki aby się zatrzymał. Po kilkuset metrach kierowca motoroweru zjechał na pobocze drogi w pobliżu m. Kostomłoty w pow. bialskim.  Funkcjonariusz SG, zablokował mu wyjazd swoim autem, podczas rozmowy z kierowcą wyczuł od niego silną woń alkoholu, uniemożliwił mu więc dalszą jazdę i wezwał Policję.  Przybyły na miejsce patrol potwierdził, iż mężczyzna jest nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Jest to już drugi przypadek, w krótkim odstępie czasu, zatrzymania obywatelskiego dokonanego przez funkcjonariusza Placówki SG w Terespolu, wobec kierowców prowadzących pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Ostatni taki przypadek miał miejsce w drugiej połowie listopada br.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja.


materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcie: ppor. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama