Reklama

Kryminałki: Nielegalna dostawa gazu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie 13 butli wypełnionych kradzionym gazem.

Do zatrzymania nietypowego transportu doszło w dniu 4 grudnia br., w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Kobylany w powiecie bialskim. Funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którym podróżował 25-letni ob. Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, 13 butli gazowych z zawartością gazu propan butan oraz urządzenie służące do przetłaczania gazu. Kierowca pojazdu zapytany przez funkcjonariuszy o pochodzenie przewożonych przedmiotów, oświadczył że butle gazowe są jego własnością a ich zawartość pochodzi z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany, w rozmowie z funkcjonariuszami wyznał, iż kradzieży gazu dokonał na terenie portu przeładunkowego paliw płynnych w pobliżu m. Kobylany z wagonu kolejowego typu cysterna.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, wstępnie ustalono, iż mężczyzna skradł około 200 kg gazu propan butan o wartości 500 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.


materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: ppor. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama