Reklama

Kryminałki: Nielegalna dostawa gazu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie 13 butli wypełnionych kradzionym gazem.

Do zatrzymania nietypowego transportu doszło w dniu 4 grudnia br., w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Kobylany w powiecie bialskim. Funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którym podróżował 25-letni ob. Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, 13 butli gazowych z zawartością gazu propan butan oraz urządzenie służące do przetłaczania gazu. Kierowca pojazdu zapytany przez funkcjonariuszy o pochodzenie przewożonych przedmiotów, oświadczył że butle gazowe są jego własnością a ich zawartość pochodzi z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany, w rozmowie z funkcjonariuszami wyznał, iż kradzieży gazu dokonał na terenie portu przeładunkowego paliw płynnych w pobliżu m. Kobylany z wagonu kolejowego typu cysterna.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, wstępnie ustalono, iż mężczyzna skradł około 200 kg gazu propan butan o wartości 500 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.


materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: ppor. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama