Terespol: Pomysł na siebie? Ruszam w Polskę! (film)

Przedstawiamy człowieka, który wyruszył w podróż po Polsce zatytułowaną Wielki Szlak Polski. Ryszard Jakubowski – to o nim mowa, wędruje pieszo, kajakiem oraz rowerem dookoła Polski. Jako cel wyprawy wybrał sobie promocję turystyki i atrakcji Polski, pokonanie własnych słabości i zachęcanie ludzi do wyruszenia w podróż. Mieliśmy przyjemność “złapać” go na jednym z etapów. Towarzyszyliśmy Ryszardowi przez kilka kilometrów na jego odcinku trasy z Terespola, udało nam się też chwilę z nim porozmawiać. 


Rzucić wszystko i ruszyć przed siebie w podróż. Pokonywać swoje słabości i lęki, poznawać nowe miejsca, odkrywać, przeżyć wielką przygodę. Nie jeden z nas na pewno o tym myślał i marzył, niektórzy mają tą odwagę, aby myślenie i marzenie zamienić w czyn. Taką osobą jest m.in. bohater naszego reportażu Ryszard Jakubowski.

– Wielki Szlak Polski, to podróż dookoła Polski różnymi środkami transportu, różnymi szlakami. Przeszedłem już m.in. dwa najdłuższe szlaki wędrowne w Polsce – Główny Szlak Sudecki i Główny Szlak Beskidzki, przeszedłem kawałek nabrzeża, przepłynąłem kajakiem ze Zgorzelca do Łeby oraz wpław przez trzy jeziora. W Elblągu wsiadłem na rower i jadę szlakiem Green Velo na południe, tam gdzie zaczynałem szlak pieszy w Wołosatem w Bieszczadach. Moim pomysłem było pokazanie, że po Polsce można podróżować, że jest to ciekawy kraj. Jeśli zastanawiamy się gdzie udać się w kolejną podróż, możemy wyjść i za płotem naszego ogródka odkryć niesamowite miejsca – mówi Ryszard Jakubowski

Podróż Ryszarda można obserwować na Facebooku >> Wielki Szlak Polski <<

 


materiał: Południowe Podlasie / Terespol miasto
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *