Reklama

Jubileusz 15-lecia Zespołu „Lewkowianie” z Dokudowa (film) (galeria)

21 października zespół śpiewaczo – obrzędowy “Lewkowianie” z Dokudowa w gminie Biała Podlaska, obchodził jubileusz 15- lecia swojej twórczej działalności. Na uroczystość przybyła liczna grupa gości, a wśród nich znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, zespoły ludowe z terenu gminy, byli członkowie oraz przyjaciele zespołu. 

Z tak wyjątkowej okazji zespół otrzymał z rąk wójta gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka pamiątkowe dyplomy, fotalbum oraz książkę “Lewkowianie” zawierającą scenariusze wystawionych przedstawień. – Nie mogło mnie dzisiaj tutaj nie być przy tym jubileuszu 15 lat. Jesteśmy razem od początku z tym zespołem. Rozsławiacie naszą gminę i jesteśmy dumni, że gmina Biała Podlaska słynie kulturą – powiedział podczas uroczystości wójt. 

Do życzeń z okazji jubileuszu dołączyli się również m.in. poseł Marcin Duszek oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Artur Sępoch oraz Leszek Kurianiuk – prezes Stowarzyszenia “Nasza szkoła”. Ponadto jubilaci otrzymali list gratulacyjny od marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz grawerton od starosty bialskiego Mariusza Filipiuka. Oryginalnym prezentem dla “Lewkowian” był występ zespołów śpiewaczych zaproszonych na uroczystość.

Bogaty program imprezy, suto zastawione stoły i sądząc po radosnej atmosferze dobra zabawa, czy można sobie wymarzyć lepszy jubileusz?

Dołączamy się do życzeń dla zespołu, życząc dalszych sukcesów, wytrwałości w pracy i mnóstwa radości z występów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu filmowego z uroczystości oraz galerii zdjęć, a już dziś zapowiadamy dwa dodatkowe materiały, rozmowę z członkami zespołu oraz film z przedstawienia “Lecą paździory”.


 

 


materiał: Gmina Biała Podlaska
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sławacinek Stary: Warsztaty kulinarne (galeria)

Przez najbliższe trzy dni, w Świetlicy w Sławacinku Starym, Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, słychać będzie dźwięki typowo kuchennych prac związanych z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem, podduszaniem, parowaniem. Po całej okolicy natomiast będą niosły się fantastyczne zapachy kusząco-naprowadzające. Gdy już ktoś wpadnie do Świetlicy, będzie mógł zobaczyć dziesięć pań i kilku instruktorów większość czasu przebywających w świetlicowej kuchni. To warsztaty kulinarne jakie trwają realizowane dzięki projektowi!

Czytaj więcej »

Akcja Charytatywna w Filii nr 6 MBP (zaproszenie)

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza do wzięcia udziału w XII edycji Akcji Charytatywnej, polegającej na zbiórce książek dla dzieci i młodzieży od lat 0 do lat 15-tu. W tym roku zebrane książki przekazane zostaną do Domów Dziecka w Maniach, Szachach, Komarnie i Janowie Podlaskim.

Czytaj więcej »

Reklama