Reklama

Jubileusz 15-lecia Zespołu „Lewkowianie” z Dokudowa (film) (galeria)

21 października zespół śpiewaczo – obrzędowy „Lewkowianie” z Dokudowa w gminie Biała Podlaska, obchodził jubileusz 15- lecia swojej twórczej działalności. Na uroczystość przybyła liczna grupa gości, a wśród nich znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, zespoły ludowe z terenu gminy, byli członkowie oraz przyjaciele zespołu. 

Z tak wyjątkowej okazji zespół otrzymał z rąk wójta gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka pamiątkowe dyplomy, fotalbum oraz książkę „Lewkowianie” zawierającą scenariusze wystawionych przedstawień. – Nie mogło mnie dzisiaj tutaj nie być przy tym jubileuszu 15 lat. Jesteśmy razem od początku z tym zespołem. Rozsławiacie naszą gminę i jesteśmy dumni, że gmina Biała Podlaska słynie kulturą – powiedział podczas uroczystości wójt. 

Do życzeń z okazji jubileuszu dołączyli się również m.in. poseł Marcin Duszek oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Artur Sępoch oraz Leszek Kurianiuk – prezes Stowarzyszenia „Nasza szkoła”. Ponadto jubilaci otrzymali list gratulacyjny od marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz grawerton od starosty bialskiego Mariusza Filipiuka. Oryginalnym prezentem dla „Lewkowian” był występ zespołów śpiewaczych zaproszonych na uroczystość.

Bogaty program imprezy, suto zastawione stoły i sądząc po radosnej atmosferze dobra zabawa, czy można sobie wymarzyć lepszy jubileusz?

Dołączamy się do życzeń dla zespołu, życząc dalszych sukcesów, wytrwałości w pracy i mnóstwa radości z występów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu filmowego z uroczystości oraz galerii zdjęć, a już dziś zapowiadamy dwa dodatkowe materiały, rozmowę z członkami zespołu oraz film z przedstawienia „Lecą paździory”.


 

 


materiał: Gmina Biała Podlaska
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Otwarto tymczasowe rondo na Łomaskiej. Straż Miejska poucza! (galeria)

Przypominamy, że u zbiegu ulic Łomaskiej z ul. Kolejową, gdzie poruszamy się już po nowym rondzie, na skrzyżowaniu obowiązuje ruch okrężny o którym informują ustawione znaki. Ponadto stopniowo wprowadzane jest oznakowanie poziome oraz elementy prefabrykowane separujące ruch drogowy. Wykonawca robót informuje, że prace zostaną zakończone 20 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej »

Reklama