Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieści z Unii: Integracja i włączanie w edukacji

Szeroko rozumiana inkluzja oraz wyzwania i szanse dla edukacji, jakie się z nią wiążą, były głównymi tematami konferencji zorganizowanej 4 października przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Dolnośląską Szkołę Wyższą oraz Szkołę Podstawową nr 90 im. St. Tołpy we Wrocławiu. Wydarzenie skierowane było do nauczycieli i wychowawców.

 

Inclusion conferenceUczestników spotkania powitali prof. DSW dr hab. Paweł Rudnicki, Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych i dr Urszula Dzikiewicz-Gazda, prodziekan do spraw studenckich. Konferencja rozpoczęła się wykładem plenarnym, który wygłosiła prof. Maria Czerepaniak-Walczak z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wykład zatytułowany Kultura szkoły jako środek i ośrodek poszanowania prawa do edukacji był wprowadzeniem do głównego tematu konferencji: inkluzji.

Międzynarodowi goście z Włoch, Hiszpanii i Rumunii, uczestnicy projektu Art and Emotions, który koordynuje SP nr 90 w ramach program Erasmus+, zaprezentowali doświadczenia wprowadzania nauczania inkluzyjnego w swoich szkołach. Program Erasmus+ i możliwość realizacji w jego ramach projektów związanych z wdrażaniem inkluzji w szkołach został szerzej przedstawiony uczestnikom podczas wystąpienia Dagny Lewandowskiej z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej.

W drugiej części konferencji, ponad 70 osób wzięło udział w dwóch rundach aktywizujących warsztatów przygotowanych i poprowadzonych przez doświadczonych praktyków:

Ewę Stoecker: Przeciwdziałanie wykluczeniu. Klasowa i szkolna różnorodność jako wyzwanie;
Agnieszkę Kossowską: Wychowanie do nauczania włączającego;
Ewę Granat: Edukacja inkluzyjna dziecka niepełnosprawnego w szkole ogólnodostępnej a integracja społeczna;
Kamilę Prociów: Nie oceniaj Książki po okładce – Żywa Biblioteka w szkole;
Gracię Sonię Jimenez Vega – The TEI program („peer tutoring”) in Spanish education.

 

Podczas konferencji na stoisku Komisji Europejskiej nauczyciele mogli zapoznać się z ofertą publikacji dotyczących programu Erasmus+, niedyskryminacji oraz edukacji na tematy europejskie, a także dowiedzieć się o lekcjach europejskich prowadzonych w Domu Europy.

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radiobiper Biała Podlaska

 

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama