Reklama

Kryminałki: Policjant po służbie udaremnił kradzież

Policjant pełniący na co dzień służbę w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym janowskiego komisariatu zatrzymał na gorącym uczynku zdarzenia sprawcę kradzieży kołpaków samochodowych. Do zdarzenia doszło na terenie Białej Podlaskiej. Funkcjonariusz wracając po służbie zauważył uciekającego mężczyznę, trzymającego w ręku skradzione mienie. Zatrzymał i obezwładnił go. Po tym 32-latek został przekazany w ręce umundurowanych funkcjonariuszy.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Jana II Kazimierza w Białej Podlaskiej. Wracający do domu po służbie policjant Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim, zauważył znanego mu osobiście mężczyznę. Gonił on człowieka trzymającego w ręku kołpaki samochodowe. Policjant podejrzewając, że mogą one pochodzić z kradzieży podjął pościg za uciekającym. Po chwili zatrzymał i obezwładnił sprawcę. Wówczas o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego KMP w Białej Podlaskiej. Ten na miejsce skierował patrol policji.

Podejrzenia policjanta okazały sie słuszne. Kołpaki skradzione zostały na jednym z osiedlowych parkingów. Podczas ucieczki mężczyzna odrzucił je, uszkadzając jeden z nich. Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży to 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna wskazał funkcjonariuszom auto, z którego skradzione mienie pochodziło.

Wkrótce za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed Sądem.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska – Pyrchla rzecznik KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama