Reklama

Ekonomik podbija Wyspy Kanaryjskie! (galeria)

Dziewięcioro uczniów naszej szkoły – Karolina Darecka, Karolina Kałdun, Izabela Kalinowska, Julia Miechowicz, Paulina Jachołkowska, Rafał Kulicki, Kacper Wiński, Jakub Maliszewski i Tomasz Kwiatkowski wraz z dwiema nauczycielkami – p. Katarzyną Kossowską i p. Sylwią Łęczycką-Ozimek uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym na wyspę Gran Canaria zorganizowanym w ramach  projektu Erasmus+ ‘Inclusive Nature’.

Dziewięcioro uczniów naszej szkoły – Karolina Darecka, Karolina Kałdun, Izabela Kalinowska, Julia Miechowicz, Paulina Jachołkowska, Rafał Kulicki, Kacper Wiński, Jakub Maliszewski i Tomasz Kwiatkowski wraz z dwiema nauczycielkami – p. Katarzyną Kossowską i p. Sylwią Łęczycką-Ozimek uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym na wyspę Gran Canaria zorganizowanym w ramach  projektu Erasmus+ ‘Inclusive Nature’.

Tematem przewodnim projektu były zmiany zachodzące w środowisku i klimacie, stąd też uczestnicy wyjazdu  mieli za zadanie zastanowić się nad rolą, którą mogą odegrać na rzecz ochrony środowiska, biorąc pod uwagę wpływ branży turystycznej na system ekologiczny.

W trakcie tygodniowego pobytu młodzież z Polski, Hiszpanii i Portugalii przebywająca w przepięknym mieście Las Palmas doskonaliła swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w rożnego typu zajęciach rekreacyjnych np. nurkowanie, Stand Up Paddling, spływy kajakowe, czy wędrując po górach.

Ponadto, każdego dnia odbywały się gry i zabawy integracyjne, które przyczyniały się do międzynarodowej integracji. Uczniowie wraz z nauczycielami, w ramach promocji swojego kraju przygotowali ucztę dla ducha i ciała – przedstawili prezentację o Polsce, Białej Podlaskiej i Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i  serwowali polskie specjały. Ważnym elementem spotkania było wygłoszenie prezentacji na temat wybranych problemów środowiskowych i ich wpływu na przyrodę.

Uczestnicy projektu mieli przyjemność spróbować specjałów kuchni portugalskiej i kanaryjskiej, jak również wysłuchać ciekawostek związanych z tymi krajami. W drodze powrotnej ekipie z Ekonomika udało się zwiedzić jedną z najpopularniejszych atrakcji Barcelony, świątynię Sagrada La Familia, jak również zapoznać się z innymi projektami Gaudiego, słynnego katalońskiego architekta.

Wyjazd okazał się niesamowitą przygodą dla wszystkich uczestników. Bez wątpienia tego typu wyjazdy, organizowane w ramach projektu Erasmus+ poszerzają horyzonty, jak również przyczyniają się do niesamowitego samorozwoju.


materiał: Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej
tekst : Katarzyna Kossowska
zdjęcia: Rafał Kulicki Koło fotograficznego Kadr
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama