Porady Radiobiper: Firma Kurierska – jak unikać oszustów?

Internet w dzisiejszych czasach ma ogromna moc. Opanował on już praktycznie wszystkie dziedziny życia, począwszy od zakupów, a skończywszy na pracy i nauce online. Najbardziej jednak popularne są internetowe zakupy. Zyskały one w Polsce ogromną popularność w ostatnich latach. Wynika ona z faktu, ze jest to bardzo wygodna forma robienia zakupów. Przede wszystkim, pozawala na oszczędzenie mnóstwa czasu. Nie wymaga bowiem stania w korkach, kolejkach i chodzenia po sklepach czy galeriach.

 

Internet, doskonale wykorzystały formy kurierskie. Zajmują się one dostarczaniem przeróżnych przesyłek od tych najmniejszych, aż do największych. Jest to forma dostarczania wszelkich zakupów, która uwielbiana jest szczególnie przez młode pokolenia, które wszędzie się śpieszy. Zaleta przesyłek kurierskich jest szybkość dostawy. Nadając paczkę przed południem dzisiaj, u odbiorcy jest już jutro bez względu na to, z jakiego rejonu kraju została wysłana. Firmy kurierskie prężnie się rozwijają, ale mają jeden problem: mogą trafić na oszustów, którzy narażą firmę na straty.

Straty na paliwie
W firmach kurierskich, zwykle pracownicy musza posiadać swoje pojazdy. Istnieją jednak takie, które użyczają pracownikom pojazdów firmowych, aby ci mogli rozwozić przesyłki. Zawsze jednak, pojawiają się wątpliwości, czy rzeczywiście samochód służy tylko do przewożenia paczek, aa nie do innych celów. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że pracownicy załatwiają sprawy osobiste, jeżdżąc firmowymi samochodami. Jeśli zdarza się to raz u jednego pracownika, nie naraża to na duże straty. Kiedy jednak, jest to notoryczne działanie wszystkich pracowników, kwota strat robi się ogromna.

Kontrola GPS
W takim wypadku, przyda się monitoring gps. Dzięki takiemu urządzeniu, będzie w stanie kontrolować wszelkie ruchy pojazdów, sprawdzenie ilości przejechanych kilometrów, wykorzystanego paliwa, a co za tym idzie, doskonale zoptymalizuje koszty. Lokalizatory gps online, to nowoczesne rozwiązania, dla tych, którzy chcą mieć kontrolę na d tym, co dzieje się z samochodami firmowymi, po wyjechaniu w teren. Większą oszczędność zapewni nie tylko sam system GPS, który monitoruje wszelkie funkcje samochodu, ale także świadomość pracowników jego obecności. Dzięki temu, będą oni znacznie bardziej uważni oraz zaprzestaną używania pojazdów firmowych w prywatnych celach. Jeśli zaś, tego nie zrobią, to pracodawca i tak będzie o tym wiedział. Pozwoli to zaoszczędzić nawet 15% paliwa w ciągu roku. Jest to ogromna oszczędność.

 

materiał: materiał partnera wydawniczego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki / Leszek Niedaleki

Jeden komentarz

  • Odnosząc się do kwestii oszczędności paliwa, to doprecyzuję że w zbiornikach paliwa montowane są sondy stale monitorujące poziom paliwa. Sonda przesyła informacje, a system interpretuje dane. I nie chodzi tu wyłącznie o kontrolę nad wydajnością jazdy, ale również o wyłapanie awarii pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *