Nowe zadania przed szpitalem powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim

Radni gminy Kąkolewnica (powiat radzyński) przyjęli podczas listopadowej sesji uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie szpitalowi powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim budynku, w którym od marca 2018 roku ma świadczyć usługi zdrowotne dla mieszkańców gminy.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim ma dzierżawić budynek przy ulicy Księdza Aleksandra Kornilaka przez kolejne 10 lat. Nieruchomość pozostaje niezagospodarowana od sierpnia bieżącego roku i na chwilę obecną wymaga prac, dzięki którym wnętrze będzie dostosowane do wymogów określonych w aktualnych przepisach. Utworzenie w tym miejscu przychodni pozwoli polepszyć dostęp mieszkańców gminy do różnego rodzaju świadczeń medycznych.

W tym budynku powstanie przychodnia lekarza rodzinnego z internistą i pediatrą. Ale oprócz spełnienia wymogów podstawowej opieki medycznej chcemy również wprowadzić lekarzy specjalistów w zakresie ginekologii, neurologii czy rehabilitacji. Będziemy stale obserwować potrzeby pacjentów,, żeby dostosowywać do nich naszą działalność i ją rozszerzać. W swoim zakresie szpital dysponuje laboratorium oraz pracownią RTG. Pacjenci nie będą więc musieli robić badań na własną rękę, a korzystać ze świadczonych przez nas usług – mówił podczas sesji dyrektor międzyrzeckiego szpitala Wiesław Zaniewicz.

Na sesji Rady Gminy Kąkolewnica obecni byli również starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz starosta radzyński Lucjan Kotwica, który podziękował za udaną współpracę między powiatami.

 


materiał: Powiat Bialski / Międzyrzec Podlaski miasto / Radzyń Podlaski
tekst / zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *