Jest dofinansowanie do budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem!!

Projekt „Centrum Pomocy Osobom Z Autyzmem Etap I – Budowa Ośrodka Terapii i Diagnostyki. Przedszkole dla dzieci z Autyzmem” Stowarzyszenia „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej został wybrany do dofinansowania w działaniu „Infrastruktura usług społecznych” RPO WL 2014-2020. Przedsięwzięcie uzyska dofinansowanie w kwocie 2 936 747,17 zł, co stanowi niespełna połowę środków potrzebnych na realizację całości budowy.

Bardzo się cieszę z tej informacji. Wszystkie nasze plany powoli się materializują. Marzenia o rozpoczęciu budowy centrum znajdują potwierdzenie, jest to efekt naszych aktywnych zabiegów o pozyskiwanie środków na ten cel – mówi Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia.

Już teraz borykamy się z problemami lokalowymi, naszych podopiecznych przybywa , tworzymy nowe grupy, ale także nowe miejsca pracy dla naszej kadry. Teraz musimy skupić się na działaniach , które pozwolą nam zabezpieczyć nasz wkład własny do inwestycji, a także zdobyć wsparcie na realizację kolejnych jej etapów. Dlatego tak ważne są zabiegi o pozyskanie wsparcia sponsorów, darczyńców oraz wpłat z kampanii 1%- dodaje prezes Stowarzyszenia.

Ideą zbudowania Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem jest zorganizowanie systemu wsparcia osób z autyzmem na przestrzeni całego życia. Dlatego też centrum składać się będzie z uzupełniających się ośrodków tworzących kompleks połączonych funkcjonalnie obiektów.

Pierwszy etap to ośrodek terapii i diagnostyki oraz przedszkole dla dzieci z autyzmem. Ale w planach są kolejne fazy inwestycji: budowa szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem , następnie szkoły przysposabiającej do pracy i środowiskowy dom samopomocy, a ostatnim etapem mieszkania treningowe – dom pobytu stałego dla osób dorosłych z autyzmem.

Wyniki konkursu znajdują się pod linkiem:
https://rpo.lubelskie.pl/nabor-1188-rozstrzygniecie_konkursu_nr_rplu_13_02.html


materiał: „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej
temat: Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
tekst: Renata Szwed Specjalista ds. Public Relations „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *