Zalesie: Gminny Dzień Bezpieczeństwa

W dniu 15.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbył się Gminny Dzień Bezpieczeństwa z udziałem uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele policji z Białej Podlaskiej i Terespola, pan Arkadiusz Maksymiuk v-ce dyrektor WORD w Białej Podlaskiej oraz pan Tomasz Szewczyk v-ce Wójt Gminy Zalesie a także dyrektorzy i nauczyciele szkół Gminy Zalesie.

Do organizacji całego przedsięwzięcia włączyły się również szkoły z Dobrynia Dużego i Wólki Dobryńskiej. Gościliśmy również uczniów ze szkoły w Berezówce , w tym uczniów cudzoziemskich zamieszkujących w Ośrodku dla Cudzoziemców w Horbowie Kolonii. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania przez uczniów kl. III i VI inscenizacji pt. ” Bądź widoczny- bądź bezpieczny”. Natomiast uczeń gimnazjum Michał Haponiuk przedstawił zebranym prawidłowo wyposażony rower.
W trakcie spotkania została wygłoszona przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego prelekcja nt. bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie przedstawiciele policji, WORD w Białej Podlaskiej i Pan Wójt wręczyli uczniom z Ośrodka dla Cudzoziemców kamizelki i inne elementy odblaskowe.
Te dzieci szczególnie narażone są na niebezpieczeństwo, gdyż poruszają się po bardzo ruchliwej trasie K- 2. Uczestnicy spotkania mogli również przejechać się rowerem po torze przeszkód. Najmłodsze dzieci brały udział w malowaniu twarzy i różnorodnych zabawach o charakterze rekreacyjnym.
Pod nadzorem pana Franciszka Szabluka zostały zorganizowane zawody w przeciąganiu liny.Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki tematycznie związane z bezpieczeństwem. Imprezie towarzyszyła wystawa znaków drogowych oraz gazetki o tematyce bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


materiał: Szkoła Podstawowa w Zalesiu
tekst zdjęcia: Adrian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *