Wieści z Unii: Wystartowała Gra Miejska

Ślady Unii Europejskiej w Gdańsku, podstawowe informacje o historii Zjednoczonej Europy i dobra zabawa to cele gry miejskiej, która ruszyła w Gdańsku. 23 sierpnia wystartowała gra miejska organizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk na obszarze gdańskiego Śródmieścia. Temat przewodni pod hasłem „Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku” to nowoczesne przedstawienie mieszkańcom Gdańska i odwiedzjącym turystom podstawowych informacji związanych z Unią Europejską dzięki wyjątkowemu spacerowi gdańskimi ulicami.

 

20 ZAGADEK I MNÓSTWO DOBREJ ZABAWY
Celem Gry jest popularyzacja wartości Unii Europejskiej, zapoznanie mieszkańców i turystów z podstawowymi informacjami na jej temat oraz dobra zabawa.

Gra toczy się wokół 20 wybranych miejsc – kamienic, bram, mostów, targów, muzeów, instalacji artystycznych – oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie gracze spotkają m.in. Heweliusza.

Start mieści się w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk przy ul. Jaśkowa Dolina 7, gdzie gracze otrzymują wydrukowaną mapkę z oznaczonymi miejscami. W każdym miejscu na graczy czeka zadanie, a po rozwiązaniu wszystkich 20 zagadek – wyjątkowa nagroda.

Mapki można odebrać w naszej siedzibie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Gra Miejska organizowana jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk.

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==>> LINK

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radiobiper Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *