Reklama

Pasjonujące smaki: Ekspresowe ogórki małosolne

Nie ma chyba osób, które nie lubią małosolnych ogórków. Z doświadczenia wiem, że dużo zależy od ich jakości. Dziś innowacyjny przepis. To zupełnie inna metoda na otrzymanie aromatycznych i kruchych ogórków małosolnych.

Zalety: szybkość o i zajmuje nam to mało przestrzeni kuchennej. Zapominamy o garnkach z zalewą z jej obciążeniem. Ten przepis charakteryzuje się tym, iż jest całkowicie na sucho. Podstawą będą woreczki z grubej folii z zapięciem, takie typowe do zamrażania żywności. To obiadowa porcja.

Składniki:

– 10 ogórków gruntowych
zestaw do kiszenia: kawałek chrzanu, 4 ząbki czosnku, 1/2 płaskiej łyżeczka soli, garstka białej gorczycy, koper

Wykonanie: umyte ogórki z obciętymi końcówkami, lekko osuszamy w papierowym ręczniku i przekładamy do woreczka. Następnie dodajemy wcześniej obrany i pokrojony w plasterki chrzan oraz czosnek, dosypujemy sól i gorczycę. A na koniec koper. Szczelnie zamykamy woreczek, pozbywając się z niego nadmiaru powietrza. Energicznie mieszamy, potrząsając zwartością woreczka, aby równomiernie wszystkie dodatki do kiszenia opatuliły nasze ogórki. Wkładamy do lodówki i już po kilku godzinach będą idealne do schrupania. Nadają się do przechowywania w lodówce przez 2-3 dni.

Więcej inspiracji i przepisów na stronie: www.gosiatolubi.wordpress.com.

 


materiał: Pasjonujące Smaki
tekst / zdjęcie: Małgorzata Tymoszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama