Reklama

Pasjonujące smaki: Zastosowanie cytryny

Zastosowanie cytryny w naszym codziennym życiu bywa często niedoceniane. To nie tylko wyjątkowy smak herbaty, ale również sposób na początki przeziębienia i ogólne wzmocnienie naszego organizmu.

Wystarczy połączyć w takich samych proporcjach cytrynę, prawdziwy miód i świeży, straty imbir i pić po 1 łyżeczce dziennie (trzymamy taką miksturę w chłodnym i ciemnym miejscu).

Doskonały kosmetyk do dłoni i stóp. Łączymy w równych proporcjach wodę i sok z cytryny i w takim roztworze moczymy kilka minut nasze dłonie, a potem stopy. Wycieramy do sucha i nawilżamy kremem. Zabieg ten przyniesie wygładzenie naszej skóry.

Wybielone paznokcie.  Po wcześniejszym zabiegu kąpieli dłoni możemy dodatkowo skórką od cytryny potrzeć przez kilka minut dziennie płytkę paznokci, a następnie natłuścić oliwką.

Cytryna również rozjaśnia plamki na skórze. Smarujemy te miejsca sokiem z cytryny i po kilkunastu minutach płuczemy. Również musimy być systematyczni w stosowaniu tego zabiegu.

A idealne oczyszczenie skóry twarzy? Wystarczy dwa razy dziennie wacikiem nasączonym sokiem przemywać wcześniej

Jaśniejszy odcień włosów jest możliwy dzięki systematycznemu stosowaniu płukanki do włosów w proporcjach: ¼ szklanki soku z cytryny i ¾ szklanki wody.

Drobne zadrapania i skaleczenia i w zasięgu ręki cytryna? Wystarczy do zmienionych miejsc na skórze przyłożyć na chwilę wacik nasączony sokiem z cytryny.

Więcej inspiracji i przepisów na stronie: www.gosiatolubi.wordpress.com.


materiał: Pasjonujące Smaki
tekst / zdjęcie: Małgorzata Tymoszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama