Reklama

Pasjonujące smaki: Zastosowanie cytryny

Zastosowanie cytryny w naszym codziennym życiu bywa często niedoceniane. To nie tylko wyjątkowy smak herbaty, ale również sposób na początki przeziębienia i ogólne wzmocnienie naszego organizmu.

Wystarczy połączyć w takich samych proporcjach cytrynę, prawdziwy miód i świeży, straty imbir i pić po 1 łyżeczce dziennie (trzymamy taką miksturę w chłodnym i ciemnym miejscu).

Doskonały kosmetyk do dłoni i stóp. Łączymy w równych proporcjach wodę i sok z cytryny i w takim roztworze moczymy kilka minut nasze dłonie, a potem stopy. Wycieramy do sucha i nawilżamy kremem. Zabieg ten przyniesie wygładzenie naszej skóry.

Wybielone paznokcie.  Po wcześniejszym zabiegu kąpieli dłoni możemy dodatkowo skórką od cytryny potrzeć przez kilka minut dziennie płytkę paznokci, a następnie natłuścić oliwką.

Cytryna również rozjaśnia plamki na skórze. Smarujemy te miejsca sokiem z cytryny i po kilkunastu minutach płuczemy. Również musimy być systematyczni w stosowaniu tego zabiegu.

A idealne oczyszczenie skóry twarzy? Wystarczy dwa razy dziennie wacikiem nasączonym sokiem przemywać wcześniej

Jaśniejszy odcień włosów jest możliwy dzięki systematycznemu stosowaniu płukanki do włosów w proporcjach: ¼ szklanki soku z cytryny i ¾ szklanki wody.

Drobne zadrapania i skaleczenia i w zasięgu ręki cytryna? Wystarczy do zmienionych miejsc na skórze przyłożyć na chwilę wacik nasączony sokiem z cytryny.

Więcej inspiracji i przepisów na stronie: www.gosiatolubi.wordpress.com.


materiał: Pasjonujące Smaki
tekst / zdjęcie: Małgorzata Tymoszuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Brak prądu w dniach 16 – 20 grudnia

W nadchodzącym tygodniu wyłączenia energii planowane są w Białej Podlaskiej: ul. Zagrodowa i Sielczyk. Międzyrzecu Podlaskim: ul. Zahajkowska, Okólna, Kolejowa oraz w Łosicach: ul. Siedlecka i Terespolu, ul. Kraszewskiego. Braki prądu spodziewane są również w Wisznicach, Konstantynowie, Hannie i Sławatyczach. Z brakiem dostaw energii borykać się też będą mieszkańcy: Bezwoli, Rogoźnicy, Grabanowa, Klonownicy, Huszczy, Zabłocia, Jabłecznej, Kopytnika, Wólki Plebańskiej, Woli Dubowskiej i kilkudziesięciu innych miejscowości.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Odbudowując utraconą więź z naturą

Tym razem, to najmłodsi zdominowali debatę na Widoku! O naturalnym, dziecięcym pragnieniu odkrywania przyrody i otaczającego nas świata rozmawiali zaproszeni goście – Cecylia Malik, Tomasz Samojlik i Adam Wajrak. Wspólnie z dziećmi dyskutowaliśmy o utraconej więzi z naturą, którą musimy wspólnie odbudować. Jednym z proponowanych sposobów były książki i komiksy naszych prelegentów, które są dedykowane najmłodszym odbiorcom. Publikacje te uczą i pokazują w ciekawy sposób, jak poprzez zabawę dzieci mogą poczuć głęboką relację z przyrodą.

Czytaj więcej »

Reklama