Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Akcja: Nauczą uczniów, jak robić projekty społeczne

Ponad 6000 kilometrów trasy, 2500 spotkań w 41 miastach, gotowa na wsparcie grupa 40 ambasadorów – organizatorzy olimpiady „Zwolnieni z Teorii” ruszyli w trasę po całej Polsce. Od 26 do 28 września odwiedzą ponad 10 szkół w Zamościu, Lublinie i Białej Podlaskiej. Dodatkowo organizują specjalne spotkanie w Lublinie w środę 27 września o godz. 17.00 w kawiarni Szklarnia przy ul. Peowiaków 12. Wstęp wolny.

Ruszyła już tegoroczna olimpiada „Zwolnieni z Teorii”, która skierowana jest do licealistów i studentów w całej Polsce. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie w zespole własnego projektu społecznego. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami. Organizatorzy jednak wskazują na ważniejszy aspekt.

– To, co nas interesuje najbardziej to fakt, że młodzi ludzie przy okazji praktycznego zdobywania umiejętności pracy w zespole, przywództwa, negocjacji, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, zarażają się chęcią robienia projektów społecznych. O to nam właśnie chodzi. Naszym marzeniem jest, aby każdy uczeń w tym kraju przeprowadził chociaż jeden projekt pro bono dla swojego otoczenia – mówi Marcin Bruszewski, członek zarządu fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady.

W zeszłym tygodniu ambasadorzy olimpiady ruszyli w całą Polską, aby odwiedzić ponad 350 szkół podczas 2 tygodni spotkań. Będą zachęcać do wzięcia udziału w olimpiadzie i zalogowanie się na platformę ZwolnieniZTeorii.pl. – W ramach trasy ogólnopolskiej pięcioosobowe zespoły odwiedzą uczniów i studentów w wielu miastach. Będą mówić o tym, że warto czasami teorię odłożyć na bok i skupić się na praktycznym wymiarze wiedzy. Uczestnicy olimpiady Zwolnieni z Teorii mają szansę zdobyć umiejętności przyszłości, których nie nauczą się z książek – tłumaczy Bruszewski. Dotychczas z platformy skorzystało 30 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1000 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na życie aż 8 milionów Polaków.

Jak to działa w praktyce?
Młodzi ludzie zbierają zespół i rozpoczynają projekt na platformie www.zwolnienizteorii.pl. Realizują projekt, korzystając z profesjonalnych narzędzi, otrzymują wskazówki online oraz korzystają z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów i koleżanek. Następnie obserwują efekty swojej pracy – cieszą się pozytywną zmianą w swoim otoczeniu i odbierają międzynarodowe certyfikaty. Najlepsze projekty będą nagrodzone podczas gali finałowej w czerwcu, na której nagrody przyznają najwyższe władze państwowe: Prezydent i Premier RP.

Więcej informacji o projekcie pod poniższymi linkami:
https://www.trasazwzt.pl/
https://zwolnienizteorii.pl/
http://www.socialwolves.com


materiał: Social Wolves
tekst : Bartosz Łopiński Koordynator PR Social Wolves
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama