Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

III Bieg po zdrowie w Piszczacu (galeria)

17 września w Piszczacu odbył się III Bieg po Zdrowie, impreza skierowana do wszystkich miłośników biegania oraz Nordic Walking. Zawody mimo kiepskiej pogody przyciągnęły aż 150 zawodników, co okazało się rekordem frekwencyjnym. Nie zabrakło również kibiców, którzy ochoczo dopingowali zawodników.

W pierwszych biegach wystartowały przedszkolaki na dystansie 100 metrów. Po nich pobiegli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów na dystansach – kolejno 400, 600 i 1000 m. Wyniki tych biegów prezentują się następujące:

II miejsce Aleksandra Miszczuk

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi z podium trofea.

W kolejnej części wydarzenia odbyły się warsztaty Nordic Walking, które poprowadzili Ireneusz Popławski oraz Krystyna Olszańska z Klubu Biegacza Biała Biega. Uczestnicy zawodów mogli usłyszeć cenne wskazówki dotyczące prawidłowej rozgrzewki oraz właściwej techniki chodzenia z kijkami.

Bieg główny na dystansie 5 km ulicami z Piszczaca do Zalutynia i z powrotem ukończyło 48 biegaczy. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce po zaciętej walce zdobył zwycięzca dwóch poprzednich edycji Marek Jaroszuk z Łomaz z czasem 17 minut 36 sekund. Drugie miejsce zajął Maciej Małecki (Runner 25)z Warszawy z czasem 18:03, a trzecie Krzysztof Cabaj z Domanic koło Siedlec reprezentujący klub  „Yulo Run Team Siedlce” z czasem 18:08. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Pajdosz z Klubu Biegacza Biała Biega. Za nią na dwóch pozostałych stopniach podium uplasowały się kolejno Anna Chustecka z Wisznic i Beata Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego.

Nie mniej emocjonujące był marsz Nordic Walking na tym samym dystansie 5 km. Wśród mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Paweł Jagieła (KB BIAŁA BIEGA Biała Podlaska), drugie miejsce zajął Sylwester Męczyński ( Fundacja „W te pędy”) a trzeci stopień podium było dla Dariusza Mackiewicza z Kodnia. Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Szymczyk z Siedlec. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się dwie bialczanki -kolejno Krystyna Olszańska oraz Sylwia Sołtysiak.

Zwycięzcy biegu na 5 km oraz marszu Nordic Walking otrzymali medale, oraz puchary i statuetki.